UFC 212: Claudia Gadelha zamierza skończyć Kowalkiewicz przed czasem

18 Marzec 2017
UFC 212: Claudia Gadelha zamierza skończyć Kowalkiewicz przed czasem

Pozycja nr 1 rankingu wagi słomkowej kobiet, z jednej strony jest sporym atutem, a z drugiej sporym obciążeniem dla Claudii Gadelhi, która dwukrotnie walczyła z mistrzynią Joanną Jędrzejczyk i wie, że na trzecie szybko się nie zanosi.

Jestem w niewygodnej pozycji, gdy wszystkie zawodniczki chcą od razu walczyć z Joanną, ale nie chcą mierzyć się ze mną. Carla Esparza odmówiła, więc zadzwoniłam do UFC, żeby zapytać co z Karoliną, Rose czy kimkolwiek innym. Dajcie mi po prostu kogoś.

Nie przykładam teraz jednak uwagi do pasa. Nie sądzę poza tym, żeby trzecie starcie pomiędzy nami, miało się odbyć w najbliższym czasie. Moim celem jest po prostu być coraz lepszą i zmienić całą siebie. Wiele odpowiedzi poznamy dopiero po majowej walce Joanny z Jessicą. Jeżeli wygra pretendent, wówczas ja i Karolina będziemy następne do pasa.

Choć jest pełna uznania dla kolejnej rywalki, w rozmowie z Jimem Edwardsem, Gadelha przewidziała lichy koniec Kowalkiewicz na czerwcowym UFC 212:

Karolina jest głodna zwycięstw, zawsze napiera do przodu. Myślę jednak, że nie walczyła jeszcze z kimś takim jak ja. Uważam się za najlepszą zapaśniczkę w tej dywizji. Mój parter jest najlepszy, stójka coraz lepsza. Karolina nie mierzyła się z kimś kto narzuca taką presję. Joanna oczywiście jest dobra, ale ja oferuję grę zupełnie innego rodzaju. Karolina popełniła wówczas mnóstwo błędów.

Zmieniłam obozy po 10 latach bycia w tym samym miejscu. Teraz koncentruję się bardziej na sobie. Mam jeszcze więcej uwagi od swoich trenerów. Staję się zupełnie nową fighterką.

Wciąż studiuję styl Kowalkiewicz, a mamy jeszcze 10/11 tygodni do pojedynku. Jak mówiłam, widziałam u niej sporo błędów i jest otwarta zarówno na poddania jak i nokauty.

Sporym atutem w walce będzie dla Gadelhi miejsce, czyli Rio de Janeiro w rodzimej Brazylii:

Jedna z najlepszych walk jakie miałam, odbyła się w Rio. Nie urodziłam się tam, ale dorastałam w tym mieście przez 10 lat. Mam tam rodzinę, wielu przyjaciół i jestem bardzo podekscytowana mogąc tam wrócić.

Tagi

Komentarze

  • vamos

    teamanybody ze wskazaniem na typa