Źródło: Gegard Mousasi może przejść do Bellatora

16 Marzec 2017
Źródło: Gegard Mousasi może przejść do Bellatora

Szereg gwiazd UFC, a dosłownie przed chwilą także kickbokserski fenomen Lorenz Larkin, skorzystali już z pozycji wolnego agenta, aby przejść do konkurencyjnego Bellatora. Jak udało nam się ustalić przy okazji ostatniej gali PLMMA 72 w Łomiankach, wśród nich może niebawem znaleźć się popularny weteran MMA – Gegard Mousasi (41-6-2).

Wiadomość pochodzi z wewnątrz teamu Mousasiego, ale źródło pragnie zachować anonimowość. Wg tego co usłyszeliśmy:

Gegard ma jeszcze jedną walkę na kontrakcie z UFC, którą wypełni w starciu z Chrisem Weidmanem. Wiele zależy od wyniku kwietniowego pojedynku na UFC 210 i późniejszych negocjacji.

Sytuację może ułatwić właśnie jego wieloletnie doświadczenie:

Mousasi zawsze miał dobre relacje ze Scottem Cokerem, jeszcze z czasów Strikeforce. Powód? Tam po prostu może zarobić więcej.

„Dreamcatcher” to jeden z absolutnie najbardziej doświadczonych fighterów MMA na świecie, który niestety nie wpisuje się w nowoczesny trend „popularności”, którą obecnie preferują włodarze UFC, a więc mimo wyników, trzymany jest na uboczu i bez większych szans na najwyższe laury. W tym wypadku, Holender zwyczajnie może wybrać opcję B i zadowolić się większymi zarobkami. Szkoda, bo naszym zdaniem sportowo nie jest wcale daleko od pozycji pretendenta.

Komentarze

  • boohmacher

    Oby tak sie nie stalo. Czolowka jest w UFC i tutaj chcialbym go dalej ogladac.