Brave 5: Jakub Kowalewicz vs Alex da Silva na kwietniowej gali w Mumbaju

05 Kwiecień 2017
Brave 5: Jakub Kowalewicz vs Alex da Silva na kwietniowej gali w Mumbaju

Dajcie nam jeden mały trop, a niemal każdą historię doprowadzimy do końca. Tak było w przypadku Jakuba Kowalewicza (8-3), który przekazał za pośrednictwem fan page’a pozytywną wiadomość:

Właśnie podpisałem kontrakt z dużą federacją. Moją kolejną walkę zobaczycie już w tym miesiącu, mega mocny przeciwnik, będzie ostry bój ! Miłego dnia ????????

Jak udało nam się potwierdzić, Kuba już 22 kwietnia stoczy bój na egzotycznej gali Brave 5 w indyjskim Mumbaju, a jego rywalem będzie wymagający Alex da Silva (18-0). Na pierwszy rzut oka, rekord Brazylijczyka robi ogromne wrażenie, bo walczył i wygrywał aż osiemnaście razy. Za każdym razem przed regulaminowym czasem przez nokauty lub poddania.

O kolejnym wyzwaniu porozmawialiśmy więc z reprezentantem WCA Fight Team i oto co nam przekazał.

Alex jest młody, utalentowany i dobry. Niebezpieczna jest jego żelazna kondycja. Na pewno ciężki będzie również tamtejszy klimat, bo on na co dzień żyje w podobnym. W Indiach panuje duża wilgotność a więc będą problemy z oddychaniem, co będzie dla niego na plus.

Zapytany o powód tak egzotycznego kierunku, Jakub odpowiedział:

Jest szansa, dostaję propozycję i ją wykorzystuję. Nigdy się nie wie z kim i gdzie będziesz walczył. Oczywiście wolałbym z nim walczyć w Polsce, ale nie ma innego wyboru.

Jak się okazuje, całość jest po prostu częścią większego planu:

Moim celem jest dostać się do UFC i tylko o to walczę. W październiku wracają do Polski, a z tego co widzę większość zawodników w 66 jest zakontraktowanych, podczas gdy ja jestem wolnym strzelcem. Jeżeli uda mi się pokonać tak mocnego zawodnika a później zrobię jeszcze jedną walkę, to mogę zostać zauważony. Takie jest moje marzenie i dlatego ryzykuję walkę z mocnym przeciwnikiem nie na swoim terytorium. Jak ktoś nie ryzykuje, to nie pije szampana.

Tym samym Jakub schodzi do kategorii piórkowej, gdzie wg założenia ma pozostać na stałe.

Komentarze

  • moon

    Moze sie rozkręci chłopak. Zapowiadał sie nieźle, potem przysiadł, teraz oby do przodu.