Brave CF 5: Jakub Kowalewicz jednogłośnie zwyciężył niepokonanego Alexa da Silvę

autor:
23 Kwiecień 2017
Brave CF 5: Jakub Kowalewicz jednogłośnie zwyciężył niepokonanego Alexa da Silvę

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z dalekiego Mumbaiu z Indii. Jakub Kowalewicz (9-3-0) pokonał bardzo doświadczonego i niepokonanego jak dotąd Alexa da Silvę Coelho (aktualnie 18-1-0) przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28) na przestrzeni trzech rund.

Pierwsza odsłona pojedynku należała do Polaka, który po zdobyciu obalenia kontrolował rywala z góry. Coelho nie pozostawał dłużny i z pleców próbował zaskoczyć Kowalewicza próbami poddań, między innymi balachą, lecz sprytniejszy zawodnik WCA FIGHT TEAM wychodził z zagrożeń bez większych problemów.
Po dobrej pierwszej rundzie czerwone światło zapaliło się nad naszym reprezentantem, ponieważ brazylijczyk wystrzelił potężnym wysokim kopnięciem w głowę zamraczając Polaka. Wstrząśnięty Kowalewicz zmuszony był do wrzucenia wstecznego biegu i skupieniu się na obronie. Inicjatywa po stronie Alexa, ale Jakub przetrwał i minuta przerwy dobrze mu zrobiła.
W trzeciej i ostatniej rundzie ”świeższy” Polak podkręcił tępo odpłacając się za poprzednią rundę dociskając brazylijczyka do siatki, zajął plecy, uderzał i kontrolował co dało jednogłośne zwycięstwo w postaci trzy razy dwadzieścia dziewięć do dwudziestu ośmiu.

Komentarze

  • Vald

    Gratulacje! Świetna walka.

  • Zawodnik32

    Ciekawe czy UFC się zainteresuje.