KSW 39: Catchweight „Khalidov vs Mańkowski” ustalony na 82 kilogramy

18 Kwiecień 2017
KSW 39: Catchweight „Khalidov vs Mańkowski” ustalony na 82 kilogramy

Gładkie ustalenia warunków na Super Fight KSW 39: „Khalidov vs Mańkowski”, na moment zwolniły przy ustalaniu umownego limitu w jakim obaj mistrzowie zawalczą na Stadionie Narodowym, o czym świadczy wciąż puste okienko na oficjalnej stronie organizacji. Z jednej strony pojawiła się wypowiedź Mameda, który rozważał nawet zejście do półśredniej, ale w rozmowie z MMAnews ostatecznie potwierdził właściwy „catchweight” o którym była mowa na samym początku.

Walczę na 82 a nie 77 kilogramów. Chciałem tych 77 kilogramów, ale postanowiłem wspólnie z trenerami i dietetykiem, że nie będziemy się katować i schodzić do półśredniej. Zaczynałem od pasa 93 kilogramy, później zszedłem do średniej i mam tytuł w 84 kilogramy, dlatego chciałem spróbować zdobyć pas na 77 kg. Nie chciałem się ostatecznie tyle męczyć, dlatego ustaliliśmy ostatecznie, że to będą 82 kilogramy. Informację potwierdziłem w rozmowie z Martinem Lewandowskim, podczas rozmowy na ostatnim KSW 38 w studio.

W dzisiejszej rozmowie z Maciejem Kawulskim na zupełnie inny temat, współwłaściciel KSW pozostawił stronom furtkę możliwości, ale również skłaniał się przy wstępnych ustaleniach z Khalidovem na wspomniane 82 kilogramy.

Komentarze

 • Paweł Łuszczak

  Kategoria wagowa faworyzuje na starcie Mameda, więc niech nie odpowiada, jak to on bardzo chciał zejść niżej, ale ostatecznie odpuścił. Fakty są takie, że Mamed schodzi 2 kg od swojej wagi, a Borys 5 kg w górę.

  • W. Mrozowski

   Borys na pewno się z tym liczył, bo to powszechnie znana informacja, że 84 kg nie przychodzi Mamedowi łatwo.

   • Michał Wawa

    Co wy z tymi cyferkami tak samo jak z wiekiem Mameda….cyferki w Peselu nie walczą tako samo jak cyferki na wadze 😉 ważne aby była dobra bitka 😉

    Jak głowa będzie spokojna itp to Mamed sobie da radę choć Borys to mega wariat w pozytywie oczywiście także może być fajnie 😉

    Zbijanie wagi chyba nikomu nie przychodzi łatwo….tylko jedni o tym mówią a drudzy palą jana…. 🙂

  • Lukasz Wierzbicki

   nie do końca , ,oboje mają troszke wiecej kilogramów przed walkami , muszą wage zbijać do zawodów , teraz bedą zbijac mniej

   • dawid

    Jak mniej jak mamed lata koło 90 a Borys pewnie ok 85 to mamed zbija Borys dowala się mysl

 • Zawodnik32

  Z jednej strony szanse Mameda rosną, z drugiej Borys będzie mógł ostro przywalić koksu i może być nie do zajechania w walce. Ale moim zdaniem faworytem zdecydowanie jest Khalidov i to on wygra.

 • Bolo78

  A ja tam wierze ,ze Borys da rade, bez wzgledu na dopal jakiego uzywa!! Mamed moze go lekko zlekcewazyc , a wtedy moze cos wejsc. No chyba ze bedzie sedziowanie jak na Karaoglu no to wtedy tylko KO Borysa bo innaczej nie wygra.

 • stuje

  nie idzie po pas, bo pas w 77kg zablokuje go w KSW i kontrakt zostanie przedłużony. Mamed stłamsi fizycznie Borysa w 82kg.