KSW 39 ostatnią walką na obecnym kontrakcie Mameda Khalidova

19 Kwiecień 2017
KSW 39 ostatnią walką na obecnym kontrakcie Mameda Khalidova

Wyjątkowo nieprecyzyjne tłumaczenie ostatnich słów szefa ACB – Mairbeka Khasieva na temat Mameda Khalidova, wywołały spore zamieszanie wokół osoby mistrza wagi średniej KSW. Do tego stopnia, że najpierw w nieco ostrym tonie zareagował na uwagi fanów Martin Lewandowski:

A w rozmowie z MMAnews sprawę wyjaśnił Maciej Kawulski:

Te słowa zostały źle przetłumaczone. Khasiev powiedział, że „chciałby, żeby Mamed u nich walczył” a nie że będzie walczył. Nie znam osobiście promotora na świecie, który nie chciałby mieć Mameda w swojej stajni.

Życzenia głównodowodzącego ACB, mogły być spowodowane faktem, że majowy pojedynek na KSW 39 jest ostatnim na obowiązującym jeszcze kontrakcie Khalidova, co potwierdził dalej współwłaściciel polskiej federacji:

Tak, to jest ostatnia walka na obecnym kontrakcie Mameda Khalidova. U niego umowa średnio obowiązywała na 2 lub 3 lata i to prawda, że po walce z Borysem Mańkowskim, jego umowa się kończy. Oczywiście sprawę wyboru pozostawiam Mamedowi i wierzę, że będzie walczył dla nas. Mogę nawet powiedzieć to samo co Mairbek Khasiev, iż bardzo chciałbym, żeby po walce na Stadionie Narodowym, Mamed dalej bił się dla KSW.

Komentarze

 • moon

  Ja bym zaryzykowal i nie przedluzalbym juz z nim kontraktu. Wypalony jest, zrobil swoje dla federacji i placenie mu nie wiadomo ile chyba mija sie z celem. Poza tym najmlodszy juz nie jest. Powinien zejsc ze sceny KSW jako mistrz a nie jak zacznie przegrywac. To samo bym zrobil z pudzianowskim Rozalskim. Wiecej z nich sie nie wycisnie a szkoda kasy na emerytow. Jest tylu mlodych gniewnych i trzeba tam poinwestowac zeby miec sukces na nastepne lata.

 • Michał Wawa

  Bzdura totalna że jest wypalony, nie Pesel w dowodzie świadczy o formie….jeszcze z 2 lata mógł by Mamed dla KSW powalczyć, stoczyć jeszcze ze 3 obrony pasa…i może rewanż z Materlą w przyszłości 😉

  • moon

   Ostatnio koło roku nie walczył bo był wypalony, poza tym nie wzbudza już takich emocji u fanów jak kiedyś i szkoda kasy dla niego.zrobil świetna robote ale czas chyba na młodszych. Materla obawiam sie ze nie wyjdzie z kryminału przed końcem kariery Mammeda.

   • Michał Wawa

    Odnośnie Materli to było moje takie małe marzenie jako widze zobaczyć ten rewanż a czy wyjdzie….wiesz to Polska a nie elegancja Francja….

    Odnośnie tego że był wypalony, może potrzebował przerwy do tego kłopoty osobiste…znam ten temat jak ja miałem w 2014 operacje i do tego zadymę w rodzinie to z żadnym kumplem się przez 4 miesiące nie spotkałem…

    Czy nie wzbudza emocji ?? może fakt masz z tym trochę racji ale moim zdaniem wiesz skąd się bierze to ,,niższe” wzbudzanie emocji ?? stąd że nasz naród nikomu nie ujmując jest po prostu mało inteligentny…jakiś czas temu nie posłuchali do konca wywiadu Mameda i już psy na nim powiesili….w ogóle jest jakaś dziwna pseudo moda na ludzi z brodą….to jest chore….tak samo nie nawidzą Polaków w np. Anglii bo jesteśmy złodzieje i pijacy ale jakoś o tym cicho jest tylko Mameda zły….

    W dupie z tymi pseudo fanami z naszego kraju….sportowo Mamed jest dobry i mógl by jeszcze powalczyć w KSW takie moje zdanie 😉

 • Zawodnik32

  Nie wiem czy Mamed przejdzie do ACB na stałe, ale na pewno tam zawalczy jeszcze nie raz. Chociaż gdyby przeszedł to byłyby szanse na starcia z dobrymi ruskimi dzikami czego w KSW zapewnić nie mogą.