PLMMA 73: Abdisalam Kubanych rywalem Mariana Ziółkowskiego w walce o pas

14 Kwiecień 2017
PLMMA 73: Abdisalam Kubanych rywalem Mariana Ziółkowskiego w walce o pas
foto.: kowal

Dwa ciekawe newsy dotyczące PLMMA 73, z czego jeden już poszedł w godzinach popołudniowych. Drugi również o charakterze czysto „match makingowym”, choć poprzeczkę wyżej, bo dotyczy walki o pas. Konkretnie obrony mistrzowskiego tytułu przez Mariana Ziółkowskiego, którego oficjalnym rywalem 20 maja będzie Abdisalam Kubanych (5-1 Sherdog, 8-1 wg informacji od organizatora).

Ten egzotyczny przeciwnik pochodzi z Kirgistanu i wg Sherdoga charakteryzuje się przekrojowym stylem walki. W razie potrzeby, potrafi szybko i skutecznie znokautować lub poddać swojego rywala. Z tym, że za każdym razem byli to debiutanci w zawodowym MMA. Na pewno wizyta w Polsce, będzie jego pierwszym pojedynkiem poza lokalnymi stronami, gdzie zwykł toczyć pojedynki.

Dla Ziółkowskiego będzie to pierwsza obrona pasa od czasu powrotu na tron i druga obrona ogółem w PLMMA. Gala już 20 maja w Ciechanowie.

Komentarze

 • Vald

  Fajnie by było gdyby PLMMA przedstawiło jak najwięcej informacji o zawodniku, który ma walczyć o pas, bo nawet w internecie cokolwiek ciężko o nim coś znaleźć.

  • W. Mrozowski

   Tu się zgodzę.

  • moon

   PLMMA tez czerpie info z neta 😉

 • Zawodnik32

  Wszystkich, których pokonywał mięli rekord 0-1 także słabo trochę.

  • boohmacher

   Moze Marian tez sie szykuje na UFC w Polsce, a dobrze w rekordzie wyglada zwyciestwo z gosciem z rekordem 5-1 🙂