UFC 210: Jan Błachowicz trafił do szpitala ze złamanym kciukiem

09 Kwiecień 2017
UFC 210: Jan Błachowicz trafił do szpitala ze złamanym kciukiem
foto.: fb.com/piotrjeleniewski

Przegrana walka Jana Błachowicza na UFC 210 pozostawiła więcej, aniżeli ślad na dumie zawodnika. Wg trenera Piotra Jeleniewskiego, który przekazał wiadomość za pośrednictwem FB, reprezentant S4 trafił po pojedynku z Patrickiem Cumminsem do szpitala.

To uczucie kiedy wsiadasz z zawodnikiem na noszach do karetki… Wszyscy wiemy jaki to sport, jaki jest rachunek wystawiony na końcu. Ale zawsze masz nadzieję, że tym razem się uda i wszystko będzie dobrze. Niestety nie zawsze się udaje… Zdrowiej Jano!

Jak podają Sportowe Fakty, chodzi o złamany kciuk lewej ręki, który jest wynikiem trzech rund wymian po obu stronach. Już na długo przed walką Błachowicz zapowiedział, że będzie chciał ubić rywala maksymalnie do drugiej rundy. Jak było widać w dalszych rundach, kosztowało go to sporo energii a teraz również i kawałek zdrowia.

Pozostaje pytanie co dalej z kontraktem „cieszyńskiego księcia”, który w UFC stoczył sześć pojedynków, odnosząc cztery przegrane i tylko dwa zwycięstwa. Warto podkreślić, że kaliber rywali jakich przed nim postawiono, niejednokrotnie ocierał się o absolutny top dywizji. Solidnym argumentem za pozostawieniem Polaka, jest tegoroczna gala UFC w Gdańsku. Złamanie kciuka komplikuje jednak sprawę. Więcej szczegółów niebawem.

Komentarze