UFC 210: Patrick Cummins pokonał Jana Błachowicza większościową decyzją

09 Kwiecień 2017
UFC 210: Patrick Cummins pokonał Jana Błachowicza większościową decyzją

Za nami kolejny pojedynek Jana Błachowicza, który stoczył zażarty bój na pełnym dystansie, gdzie niestety minimalnie lepszy okazał się jego rywal, Patrick Cummins. Oto szczegółowy przebieg walki z UFC 210 w Buffalo.

Runda 1.

Obaj zawodnicy zaczęli od mocnego tempa. Sporo wymian w których lepiej pokazał się Polak, bo chwilę po rozpoczęciu trafił Cumminsa sierpem, który posłał go na deski. Amerykanin przeżył baraż ciosów i wstaje. Po kolejnym ataku już krwawi z nosa. Do końca rundy tempo wymian zostało utrzymane, po obu stronach widać delikatne oznaki zmęczenia. Koniec rundy. Polak od razu zawiesił ręce na siatce, widać że te 5 minut kosztowało go sporo energii.

Runda 2.

Jan trafił serią, która delikatnie ugięła nogi Amerykanina. Ten  poszedł w defensywny klincz i zepchnął Janka pod klatkę. Rozerwanie, Patrick mocno krwawi nie tylko z nosa, ale również z czoła. Patrick czuje, że wygrana wymyka mu się z rąk i wchodzi z rozmachem w nogi. Ucieczka nie pomogła, Błachowicz ląduje z impetem na plecach. Próba kimury, ale ucieczka i mocna seria G&P na twarz Janka. W końcu udaje mu się wstać i samemu próbuje obalenia, skutecznie ale tylko chwilę. Janek zachodzi za plecy, Patrick obraca pozycję, próbuje podcięcia. Świetna kombinacja lewy, prawy i high kick, który mógłby znokautować gdyby był celny. Wymiany, Błachowicz podpiera się na kolanach wyraźnie zmęczony. Jeszcze jedna próba obalenia ze strony Janka i koniec rundy. Energetycznie Patrick wydaje się ciut bardziej żwawy.

Runda 3.

Błachowicz daje sygnały zmęczenia, unosząc ręce i łapiąc oddech jeszcze przed rozpoczęciem. Cummins od razu napiera i trafia, spycha pod siatkę. Rozerwanie, Polak próbuje trafić hakiem ale Patrick schodzi z ciosu i obala technicznym obejściem. Garda, presja głową na twarz ale Janek kontruje próbą balachy. Cummins po raz kolejny próbuje dźwigni na kark, Janek ucieka z ziemi, skutecznie. Błachowicz latające kolano, ale spudłował. Amerykanin przechwycił głowę i posyła kilka kolan, sędzia upomina go aby uważał na faul w czubek głowy. Polak ratuje się oddaniem pozycji i kładzie się do żółwia i na plecy. Patrick obija go do końca rundy, statystyki wyświetlone w rogu pokazują bezwzględną różnice uderzeń w rundzie 2 i 3 dla Patricka Cumminsa.

Sędziowie wskazali większościową decyzję 29-28, 29-28, 28-28 na korzyść Amerykanina.