Vladimir Filipovic rywalem Marcina Łazarza w półfinale Grang Prix Magnum FC 2

06 Kwiecień 2017
Vladimir Filipovic rywalem Marcina Łazarza w półfinale Grang Prix Magnum FC 2

Zgodnie z zapowiedzią, znamy już nazwiska kolejnych par zawodników, którzy awansowali do półfinałowej fazy Magnum FC 2 we Włoszech. Rywalem Marcina Łazarza (10-4), który przeszedł do drugiego etapu szybką balachą, będzie Vladimir Filipovic (9-2). Serb również wygrał poddaniem, a dokładniej duszeniem.

Oto, jak polski fighter scharakteryzował swojego kolejnego oponenta:

Filipovic to typowy grappler ze słabą stójką. Ma kilka patentów w parterze na które trzeba uważać. Ma dobre przetoczenia, ale sam się kładzie na ziemi. Do tego dobrze ciągnie poddania na nogi, udusił również kilku zawodników zza pleców. Potrafi sporo przyjąć na twarz i pożreć energię rywala.

W drugim półfinale zostali Hracho Darpinyan kontra Stjepan Bekavac. W razie powodzenia w turnieju, Marcin ma ściśle określony plan:

Chciałbym wrócić do KSW, ale tym razem mieć na przygotowania więcej niż 2 tygodnie.

Bardzo ciekawie zapowiada się w jego kontekście powrót KSW na Wyspy w okolicach jesieni, gdzie „Bane” jest tam nawet mocniej znany niż w kraju. A jeżeli dodać do tego zestawienie z oczekującym na powrót Michałem Fijałką, gdzie obaj przegrali z Marcinem Wójcikiem, do tego Łazarz ma na koncie zwycięstwo z klubowym kolegą „Sztangi”, to sportowo mielibyśmy kawał porządnej motywacji do przygotowań dla obu zawodników.

Tymczasem, czekamy na Magnum FC 2 z terminem 20 czerwca.

Komentarze