Jessica Andrade: „Znokautuję Jędrzejczyk przed końcem trzeciej rundy.”

10 Maj 2017
Jessica Andrade: „Znokautuję Jędrzejczyk przed końcem trzeciej rundy.”
foto.: fox news

Jeżeli uważnie przyglądniecie się niedawnej analizie profilu fighterskiego Jessici Andrade od UFC, od razu dostrzeżecie ogromny postęp jaki dokonała od czasu przejścia z kategorii koguciej do słomkowej, co potwierdza dlaczego dzisiaj jest jedną z bardziej niebezpiecznych pretendentek do pasa. Widać to zwłaszcza w sposobie jaki uderza i to właśnie dzięki tym umiejętnościom, Brazylijka zamierza w sobotę sprawić całemu światu olbrzymią niespodziankę.

Oglądając jej ostatnią walkę widać było, że Karolina Kowalkiewicz nie jest typem dziewczyny, która cofa się, gdy ktoś narzuci jej presję i to było czymś nowym. W zasadzie każdy, kogo Joanna wcześniej przycisnęła, cofał się.

Jesteśmy świadomi wszystkiego co Joanna robi dobrze i jeszcze bardziej tego, co ja robię dobrze i jak nasze style mają się do siebie. Jeżeli Claudia Gadelha była w stanie powalić ją prostym, to gdy ja trafię ją prostym lub hakiem, wiem że wówczas w Brazylii będzie wielka feta.

Chyba większość zgodnie przyzna, że wspomniana Galdelha, była dotychczas najgroźniejszą rywalką JJ i jej styl, tak podobny do tego co prezentuje Andrade, jest czymś co Joanna musi potraktować wyjątkowo serio.

 

Sposób w jaki narzucam presję jest czymś, z czym Joanna nigdy nie miała do czynienia. Ona nie przywykła do tego, żeby ktoś na nią tak napierał i chwytał ją z taką siłą, przez cały czas. Spodziewamy się, że będzie miała z tym olbrzymi problem, bo ona jest bardzo techniczna. Wiemy to z historii, że ci którzy bywali przesadnie techniczni, czasami przegrywali z przeciwnikami, którzy nie byli tak techniczni i jednocześnie nie byli tak przewidywalni. Mamy nadzieję, że to zrobi ogromną różnicę. To bardzo ciężkie przygotować się na kogoś takiego jak ja. To jest styl w jakim walczę i nie jest on łatwy dla moich oponentów, którzy nie mają czasu na siedzenie i zastanawianie się (w klatce). Gdy w ruch pójdą moje pięści, nie będzie już czasu do namysłu.

Mimo, że będzie to pierwsza pięciorundowa walka Pani pretendent, gdzie Jędrzejczyk udowodniła już kilkukrotnie jak rozłożyć siły, Jessica twierdzi, że w ogóle nie dojdzie do mistrzowskich rund.

Dostrzegam wiele sposobów w jaki może potoczyć się walka. Myślę, że mogę ją znokautować, mogę ją skończyć. Joanna ma długą i chudą szyję za którą mogę chwycić i mogę ją poddać. Szczerze to widzę to tak, że zamierzam ją znokautować przed końcem trzeciej rundy. W którymś momencie tych 15 minut, moja ręka ją dosięgnie i nie zamierzam już pozwolić jej wstać. Nie pozwolę jej się zregenerować. Przewiduję nokaut w 3 rundzie.

Poniżej wspomniany na początku fragment analizy bokserskiej Jessici Andrade.