Joanna Jędrzejczyk dokonała historii piątą obroną pasa UFC w starciu z Jessicą Andrade

14 Maj 2017
1
Joanna Jędrzejczyk dokonała historii piątą obroną pasa UFC w starciu z Jessicą Andrade

Za nami druga walka Joanny Jędrzejczyk w Dallas, gdzie dwa lata temu zaczęła się jej mistrzowska historia i tutaj miała dzisiaj swój ciąg dalszy. Po pięciu rundach, Polska mistrzyni nie dała Jessice Andrade żadnych szans, jednogłośnie broniąc tytułu wagi słomkowej.

Runda 1.

Polka inicjuje atak low kickiem, Andrade czeka na kontrę. Prawy na głowę Jessici. Brazylijka kontruje, JJ uśmiecha się. Klincz i próba posłania kolana na twarz Brazylijki, która klinczuje i wynosi Polkę do góry, na co potrzebuje dwóch prób. Joanna wstała i posyła kolano oraz łokieć, sama ma dużego guza na czole. Dwa szybkie stopujące przywołują uśmiech u Andrade. Kopnięcie na gardę Jessici i front kick. Andrade klinczuje, wynosi Polkę i rzuca nią o matę, ale ta od razu wstaje i okopuje twarz i nogę.

Runda 2.

Joanna okopuje nogi Brazylijki, która jakby zwolniła. Andrade czai się na mocny cios, JJ obchodzi ją i dalej obija z dystansu. Jessica goni ją jak byk, ale Polka przepuszcza jej szarżujące ataki niczym matador. Pretendentka rzuca cepami, ale Asia obchodzi i okopuje jej ciało. Dobra kombinacja od JJ, Andrade wolniejsza i marnuje siły na kolejne wyniesienie. Kopnięcie z wyskoku od Joanny i dalej trafia kolejnymi ciosami na twarz. High kick na twarz Jessici, która rzutem poświęcenia próbuje obalenia.

Runda 3.

Jessica ciężko znosi kolejne low kicki, ale trafia z kontry. Jessica zgarnęła kopnięcie na twarz. Świetna wymiana i obrona przed obaleniem dla JJ. Bolesne uderzenia na twarz Andrade, która próbuje kontrować, gdy Joanny nie ma już na pozycji w którą celowała pretendent. Potężne kopnięcie mistrzyni, pod którym uchyliła się Andrade.  Do samego końca Andrade goni jak wściekły byk, ale Polka wpuszcza ją w maliny.

Runda 4.

Dobra robota cutmana, który pozbył się guza z czoła mistrzyni. High kick od JJ! I kolejny, jeszcze front kick, lewy prawy! Jessica klinczuje, ale w tle Joanna prawie pobiła swój rekord 70 zadanych low kicków w trakcie walki. Andrade kolejne męczące wyniesienie, które nic jej nie dało, poza ubytkiem sił. Piękny prawy prosty i kopnięcie na głowę od Polki! Front po przeskoku w stylu Machidy.

Runda 5.

Jessica napiera, ale JJ zwodzi jej ataki i kontratakuje. Ciosy na twarz i front kick w wykonaniu mistrzyni. Jessica szuka, ale nie znajduje sposobu na dotarcie do celu. Brazylijka wreszcie zadała celną serię, ale Asia uśmiecha się i kontynuuje swoje. Świetny unik mistrzyni i kontra prawą na twarz. Jędrzejczyk spojrzała na zegar, niecałe dwie minuty. Obie zainkasowały sierp. Front kick odrzuca Andrade, ale ta napiera. Kontra od JJ i znowu. Asia klinczuje i koniec!

Sędziowie punktowali 50-45, 50-44, 50-45 na korzyść Joanny Jędrzejczyk.

 

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
vamos Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vamos
Gość
vamos
Offline

genialnie zawalczyła, te zwody, coś pieknego