KSW 39: Karol Bedorf zerwał ścięgno achillesa i nie zawalczy z Michałem Kitą na Stadionie Narodowym

15 Maj 2017
KSW 39: Karol Bedorf zerwał ścięgno achillesa i nie zawalczy z Michałem Kitą na Stadionie Narodowym
foto.: miasto.szczecin.pl

Największa gala w Europie, rodzi europejską odpowiedzialność i tym samym presję na organizatorach gali, ale póki co KSW zdało egzamin wzorowo. Do czasu, bo w samej końcówce przygotowań, były mistrz Karol Bedorf nabawił się kontuzji dyskwalifikującej go z udziału na KSW 39 na Stadionie Narodowym.

Drodzy Kibice i Fani,

Z przykrością muszę poinformować, że z powodu całkowitego zerwania ścięgna achillesa w lewej nodze, musiałem niezwłocznie poddać się operacji chirurgicznej, przez co nie wystąpię podczas nadchodzącej Gali KSW na Stadionie Narodowym. Jest mi bardzo przykro nie tylko z powodu faktu, że przez pięć miesięcy przygotowywałem się do walki, która miała być dla mnie drogą do odzyskania mistrzowskiego pasa co jak się okazuje jest czasem straconym, ale również dlatego, że przez kolejne kilka tygodni nie będę mógł w ogóle trenować.

Bardzo dziękuję wszystkim tym osobom, które w tym trudnym czasie są ze mną. Liczę również na Wasze zrozumienie i obiecuję, że tak szybko jak to będzie możliwe będę chciał wrócić w mistrzowskiej formie by znów toczyć walki w oktagonie.

Z wyrazami szacunku
Karol Bedorf

Starcie zaplanowane na KSW 39 miało być rewanżem za KSW 33, kiedy to Karol Bedor znokautował Michała Kitę. Zawodnik z Zabrza początkowo dominował w walce, ale zbytnia pewność siebie – jak przyznał – sprawiła, że przypłacił to największym wymiarem kary, czyli nokautem.