Piotr Hallmann po wygranej na FEN 17: „Głód zwycięstwa był ważniejszy od doświadczenia.”

12 Maj 2017
Piotr Hallmann po wygranej na FEN 17: „Głód zwycięstwa był ważniejszy od doświadczenia.”

Udany powrót Piotra Hallmanna (17-6) do wagi lekkiej i tym samym ponownie na ścieżkę zwycięstw. Tak pokrótce można podsumować dzisiejsze zwycięstwo nad Patrykiem Nowakiem, gdzie „Płetwal” nie pozostawił sędziom żadnych wątpliwości, odbierając po trzech rundach zasłużoną jednogłośną decyzję. Po wszystkim, Piotr szybko podsumował wygraną na FEN 17 przed własnymi kibicami.

Zwycięstwo oczywiście smakuje świetnie, ale nie tylko o to chodzi, bo te porażki które miałem, również uczą i to co przeżyłem dzięki MMA, i podróż jaką odbyłem… to wszystko nauczyło mnie, że jak miałem te 8/9 zwycięstw, ale i tak nie dawałem z siebie maksimum, biłem się z dobrymi zawodnikami, ale to nie była ta podróż. Dzisiaj cieszy mnie to co przeżyłem.

Na pytanie o to co zadecydowało o zwycięstwie, Hallmann niekoniecznie stawiał przewagę doświadczenia na pierwszym miejscu.

Ciężko powiedzieć czy doświadczenie jest tak ważne. Z perspektywy historii sztuk walki to mogę powiedzieć, że bardziej chyba ważny jest ten głód zwycięstwa, tak jak u wielu młodych zawodników, tj. Jon Jones czy Mike Tyson, którzy święcili triumfy w wieku 18-20 lat. Więc to doświadczenie… to chyba nie o to chodzi w tym sporcie.

Tym samym, Piotr dał do zrozumienia, że kolejny rozdział dopiero się zaczyna, dodając na koniec w żartobliwym tonie:

Spróbowalibyście we mnie zwątpić.