UFC 211: Frankie Edgar zdominował Yaira Rodrigueza w ciągu 2 rund i chce zwycięzcę Aldo vs Holloway

14 Maj 2017
UFC 211: Frankie Edgar zdominował Yaira Rodrigueza w ciągu 2 rund i chce zwycięzcę Aldo vs Holloway

Niesamowita dyspozycja Frankiego Edgara na gali w Dallas, który przedłużył ciąg wygranych do dwóch z rzędu. Amerykanin całkowicie zdominował wschodzącą gwiazdę – Yaira Rodrigueza, który w tym pojedynku, po raz pierwszy w karierze nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Edgar od początku narzucił nieprawdopodobną presję i skrócił dystans za wszelką cenę, szybko wynosząc Yaira do góry, rzucając nim o glebę z której nie pozwolił mu wstać do końca rundy. Pełne 4 minuty dominacji i brutalnego obijania, po których Rodriguez skończył pierwszą odsłonę z podbitym i krwawiącym lewym okiem.

Druga runda zaczęła się bardzo podobnie, choć Yair przez chwilę bronił się opcją balachy na kolano. Frankie broni i przyklejony z góry, brutalnie pacyfikuje go łokciami na twarz. Amerykanin ponownie doprowadził rundę do końca pod swoje dyktando.

Widoczne zamieszanie w narożniku meksykańskiego fightera, to efekt powiększającej się krwawiącej opuchlizny pod jego lewym okiem. Lekarz oficjalnie postanowił przerwać pojedynek. Przez moment jeszcze panuje zamieszanie i wydaje się, że walka jednak potrwa ale sędzia potwierdza, że to koniec. Rewelacyjna passa Rodrigueza brutalnie przerwana.

Po wszystkim, Frankie Edgar skomentował:

Mogę tak cały dzień, dziękuję trenerom i całemu teamowi. To dla przyjaciela, który umarł zeszłej nocy. Teraz chcę jechać i uściskać rodzinę. Przed walką mówiłem, że bez względu na wynik, Yair będzie super gwiazdą ale po prostu jeszcze nie teraz.

Chcę zwycięzcę walki Holloway vs Aldo, nawet gdyby mieli mnie zestawić z Brazylijczykiem po raz trzeci. Jestem gotowy!

Komentarze