UFC 213: Yoel Romero vs. Robert Whittaker o tymczasowy pas w wadze średniej. Starcie Garbrandt vs. Dillashaw zdjęte z rozpiski

24 Maj 2017
0
UFC 213: Yoel Romero vs. Robert Whittaker o tymczasowy pas w wadze średniej. Starcie Garbrandt vs. Dillashaw zdjęte z rozpiski
foto.: ScrapDigest.com

Yoel Romero doczekał się upragnionej walki o pas wagi średniej. Co prawda, jest to tylko tymczasowy pas, ale wygrana w starciu z Robertem Whittakerem zapewni mu batalię z Michaelem Bispingiem. Z walki wycofał się Cody Garbrandt, który miał zawalczyć z TJ Dillashawem w obronie mistrzowskiego pasa.

Yoel Romero to wicemistrz olimpijski w zapasach, który od dłuższego czasu domagał się starcia o pas z Michaelem Bispingiem. „Hrabia” najpierw został zestawiony z Georgesem St. Pierrem, a potem doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu powrót do klatki. Jego powrót zaplanowany jest na koniec 2017 roku. Za kandydaturą Romero przemawia bilans 12 zwycięstw i jednej porażki, dodatkowo wygrał osiem walk z rzędu. W ostatnim występie znokautował „latającym kolanem”, byłego mistrza UFC – Chrisa Weidmana.

Przeciwnikiem „Żołnierza Boga” będzie Robert Whittaker, który ostatnio sprawił sporą niespodziankę, pokonując byłego mistrza Strikeforce, Ronaldo „Jacare” Souzę. Nie wiadomo do końca, czy organizacja znajdzie zastępstwo dla TJ Dillashawa i które miejsce w karcie zajmie potyczka Amandy Nunes z Valentiną Shevchenko.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o