UFC Sztokholm: Damian Stasiak przegrał jednogłośną decyzją z Pedro Munhozem

28 maj 2017
0
UFC Sztokholm: Damian Stasiak przegrał jednogłośną decyzją z Pedro Munhozem
foto.: ufc.com

Druga z trzech walk na UFC w Szwecji miała być tym, co miało nam wynagrodzić dotkliwą porażkę Marcina Helda. Niestety swojemu zadaniu nie podołał również Damian Stasiak, który jednogłośnie uległ mocniejszemu Pedro Munhozowi.

 

Runda 1.

Pedro Munhoz rozpoczął rundę od kilku kopnięć frontalnych, które nie przypadły Damianowi do gustu. Łódzki fighter szybko jednak przeszedł z defensywy do ataku, bo po przechwyceniu nogi, postanowił obalić, czym naraził się na próbę poddania gilotyną. Sprawna ucieczka, ale Brazylijczyk wciąż napiera i trafia ciosami bokserskimi, mieszanymi z kopnięciami. Polak klinczuje i szuka kolan na brodę rywala. Munhoz cały czas napiera do przodu, co na sam koniec obróciło się przeciwko niemu, gdy Damian przechwycił nogę i podhaczył drugą, zajmując pozycję z góry.

Runda 2.

Stasiak nadział się na solidny prosty od Pedro, który w drugiej odsłonie nie odpuszcza siły naporu. Damian próbuje kolejnego obalenia, ale Munhoz obrócił akcję przeciwko niemu i ściąga Stasiaka na dół, zachodząc plecy. Szybki powrót do góry, Damian próbuje obrotówki, otrzymuje w zamian dwa low kicki. Cios na korpus i kopnięcie na głowę (blok) w wykonaniu Polaka. Świetny podbródkowy przy próbie wejścia w nogi w wykonaniu Damiana. Bokserska wymiana po obu stronach.

Runda 3.

Munhoz poczuł krew, bo jego ataki przybierają na intensywności. Brazylijczyk kilkukrotnie trafił Stasiaka, raz nawet wytrącił go z równowagi. Prosty i low kicki Pedro, ale Damian nie pozostaje dłużny. Munhoz ponownie ściągnął Stasiaka do parteru, wchodząc za jego plecy. Na całe szczęście szybko wstaje, jednak Pedro brutalnie rzuca nim o glebę… trzykrotnie. Ostatnie sekundy są naprawdę gorące, ale decyzja wydaje się oczywista. Jednogłośne 30-29, 29-28, 29-28 na korzyść Brazylijczyka.

Po wszystkim, Pedro skwitował swojego rywala:

Damian to twardziel i dobry mistrz karate ale jestem tu, aby udowodnić że jestem najlepszy. W następnym tygodniu wracam do treningów i zawalczę z kimkolwiek, kogo da mi matchmaker. Będę gotowy bardzo szybko.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x