UFC Sztokholm: Damir Hadzovic znokautował Marcina Helda kolanem w 3 rundzie (+video)

28 Maj 2017
UFC Sztokholm: Damir Hadzovic znokautował Marcina Helda kolanem w 3 rundzie (+video)
foto.: mmajunkie.com

Za nami trzeci pojedynek Marcina Helda w UFC i jednocześnie pierwszy, który otworzył kartę w Sztokholmie. Niestety dla utalentowana Polaka, wizyta w Szwecji prawdopodobnie zakończyła póki co jego karierę w pierwszej lidze.

Runda 1.

Walka zaczęła się od wymian po obu stronach, w końcu Marcin postanowił obalić Damira, zajmując na przemian pozycję w gardzie lub półgardę. Polak cały czas pracował nad uderzeniami za pomocą krótkich łokci, które stworzyły mu okazję do zajęcia lepszej pozycji skąd przeszedł do próby skrętówki. Hadzovic natychmiast wyczuł zagrożenie i walka przeniosła się do stójki.

Runda 2.

Po kopnięciach Hadzovica, Held nie czekał ani chwili dłużej i od razu poszedł do obalenia za jedną nogę. Bośniak zdołał uciec ale zostawił okienko możliwości dla Marcina, który wskoczył mu za plecy. Ostatecznie plan się nie powiódł ale za chwilę Polak przechwycił wysokie kopnięcie i poszedł po udane obalenie, skąd zajął półgardę, boczną, północ południe, boczną i ostatecznie pełna garda. W ostatniej minucie, Polak zdołał wejść do dosiadu skąd płynnie zaszedł plecy, niestety do końca pozostało kilkanaście sekund.

Runda 3.

Marcin wyszedł do ostatniej rundy z kilkoma ciosami w powietrze, które miały mu otworzyć drogę do nóg w stylu Masakazu Imanari, niestety Bośniak był wyjątkowo czujny bo celne kolano dosłownie powaliło Marcina Helda, który padł w 7 sekundzie trzeciej rundy. Zobaczcie sami na video.

Komentarze

 • Kibic

  Skutki trenowania w Ankos

  • W. Mrozowski

   Co konkretnie masz na myśli?

 • Osensey

  Wielka Szkoda! Chyba lepiej wybrać klub lepszy w Polsce lub spróbować za oceanem bo na pewno umiejętności rosną ale nie przekłada się to do końca na wyniki.

 • Bolo78

  Zly jestem jak cholera, bo Marcin ma wszystko co klasowy zawodnik Mma miec powinnien, jest inteligentnym i ulozonym chlopakiem, zajebisty dol ale moim zdaniem brakuje ko w stojce zeby sam siebie przekonal ze potrafi znokautowac dobrego przeciwnika.