UFC tworzy kategorię muszą kobiet i ukoronuje nową mistrzynię po TUF 26

04 Maj 2017
UFC tworzy kategorię muszą kobiet i ukoronuje nową mistrzynię po TUF 26
foto.: mmafigting/ Esther Lin

Według informacji prasowej, przesłanej przez UFC już niedługo będziemy świadkami otwarcia nowej kategorii wagowej kobiet w największej organizacji na świecie. W programie „The Ultimate Fighter 26”, wystąpią wreszcie zawodniczki wagi muszej.

Eliminacje do programu odbędą się do 23 maja w Las Vegas, a zwyciężczyni kolejnej serii, zostanie pierwszą mistrzynią w kategorii 125 funtów. W programie mogą wziąć udział zawodniczki w wieku 21-34 lat, które wygrały trzy ostatnie walki.

Według prezesa UFC, wiadomość została wysłana przedwcześnie, przez przypadek, a negocjacje wciąż trwają. Pierwotnie o uczestnictwo w programie miały powalczyć zawodniczki wagi słomkowej oraz koguciej. W programie miało się znaleźć miejsce dla zawodników wagi średniej.

Utworzenie dywizji 125 funtów, będzie idealną okazją dla wielu fighterek i tym większą dla Joanny Jędrzejczyk, która wielokrotnie powtarzała, że chciałaby być posiadaczką dwóch mistrzowskich pasów. Wcześniej musi oczywiście obronić tytuł pod koniec maja.

To również szansa dla kolejnego pokolenia, w tym Agnieszki Niedźwiedź, która szykuje się do walki z Vanessą Porto na Invicta FC 23 i powoli zmierza w kierunku na sam szczyt.

Na pewno dużą zasługę ma świeżo stworzona kategoria 125 funtów kobiet przez konkurencyjny Bellator, gdzie wizje Scotta Cokera wielokrotnie wyprzedzały nowości ośmiokątnego UFC.

Komentarze

  • moon

    Zobaczymy czy weźmie udział czy poczeka na to żeby sprać nowa mistrzynie. W takich eliminacjach zawodnicy nie za bardzo chcą brać udział bo a nóż dostanie sie jakiegoś gonga od nieznanej zawodniczki i czar pryśnie. Pożyjemy zobaczymy.