Wyniki i relacja KSW 39: Khalidov zdominował Mańkowskiego, Pudzianowski poddał Kowalczyka, Różalski nowym mistrzem

autor:
27 Maj 2017
15
Wyniki i relacja KSW 39: Khalidov zdominował Mańkowskiego, Pudzianowski poddał Kowalczyka, Różalski nowym mistrzem
foto.: facebook.com/konfrontacja

Zapraszamy do wspólnego kibicowania z największego, historycznego wydarzenia MMA w Europie jakim jest dzisiejsza gala KSW 39: ”Colosseum” w Warszawie. Wypełniony po brzegi PGE Narodowy ugości największe gwiazdy federacji zapewniając kibicom aż jedenaście pojedynków, w tym sześć walk o pasy mistrzowskie. W walce wieczoru spotkają się mistrz kategorii średniej – Mamed Khalidov z mistrzem kategorii półśredniej – Borysem Mańkowskim w umownym limicie 82 kilogramy. Drugą walką wieczoru będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego z wysoko mierzącym Tyberiuszem Kowalczykiem. Ponadto na gali zobaczymy broniących pasów mistrzowskich: Fernando Rodriguesa, Tomasza Narkuna, Mateusza Gamrota i Marcina Wrzoska. O zdobycie pasa kategorii muszej kobiet zawalczą Ariane Lipski i Diana Belbita.

Transmisja dostępna jest w systemie PPV w cenie 40 PLN oraz za pośrednictwem platformy KSWTV.

Pierwsza walka z karty zaplanowana jest na godzinę 19:15

Emocjami dzielimy się w komentarzach na dole !

Walka wieczoru:
82,0 kg: Mamed Khalidov pokonał Borysa Mańkowskiego przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00

Druga walka wieczoru:
120 kg: Mariusz Pudzianowski pokonał Tyberiusza Kowalczyka przez poddanie (poddanie po ciosach), Runda 2, 2:50

Pozostałe pojedynki:
120 kg: Marcin Różalski pokonał Fernando Rodriguesa przez KO (prawy sierpowy), Runda 1, 0:16
Open: Popek Monster pokonał Roberta Burneikę przez TKO (ciosy), Runda 1, 0:45
93,0 kg: Tomasz Narkun pokonał Marcina Wójcika przez poddanie (trójkąt nogami), Runda 1, 4:59
93,0 kg: Łukasz Jurkowski pokonał Rameau Thierry Sokoudjou przez niejednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
70,3 kg: Mateusz Gamrot pokonał Normana Parke przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
120 kg: Michał Andryszak pokonał Michała Kitę przez poddanie (duszenie anakonda), Runda 1, 1:14
65,8 kg: Kleber Koike Erbst pokonał Marcina Wrzoska przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
83,9 kg: Damian Janikowski pokonał Julio Gallegosa przez TKO (kolano + ciosy w parterze), Runda 1, 1:26
56,7 kg: Ariane Lipski pokonała Dianę Belbitę przez poddanie (balacha), Runda 1, 4:52

Khalidov vs Mańkowski
Piękno Mieszanych Sztuk Walki mogliśmy podziwiać w walce dwóch mistrzów. Khalidov dyktował warunki przez całe trzy rundy trzymając Borysa na dystans. W pierwszej rundzie ”Tasmański Diabeł” nie zrobił absolutnie nic w przeciwieństwie do bardziej aktywnego Mameda kopiącego opadające kakato. W drugiej rundzie poznaniak odrabiał straty trafiając kilkukrotnie Khalidova mocnymi ciosami zmuszając go do upadku na matę. W trzeciej odsłonie nadal mistrz kategorii średniej dyktował warunki podobnie jak w poprzednich rundach. Mamed sięgnął po obalanie lecz nieskutecznie i walka przeniosła się do klinczu pod siatką. Mańkowski obraca i rozerwanie. Pod koniec walki Khalidov zaznaczył przewagę skutecznym obaleniem kontrolując rywala do końca walki. Khalidov zwycięża jednogłośnie.

Pudzianowski vs Kowalczyk
Zapały Tyberiusza zostały brutalnie zgaszone w drugiej rundzie. Doświadczenie Pudzianowskiego widoczne było od pierwszych sekund. Bardziej rozluźniony Pudzianowski napierał na rywala nie dając się trafić. Panowie wymieniali mocne kopnięcia, w których wygrał Pudzian. Po celnym kopnięciu na łydkę Kowalczyka zmusił go do obrony i zmianie pozycji w celu ochrony nogi. W drugiej odsłonie osłabiony Tyberiusz skupiał się na chronieniu zranionej kończyny. Gdy walka trafiła do parteru karty rozdawał Mariusz konsekwentnie rozbijając Legniczanina łokciami i ciosami na tułów. Poprzez inkasowanie kolejnych ciosów ”Tyberian” zdecydował odklepać.

Popek vs Burneika
Burneika ruszył na Popka lecz już przy próbie pierwszej wymiany zainkasował mocny sierpowy, który posłał go na deski. Popek nie marnując okazji ruszył na zamroczonego Koksa dobijając go ciosami. Robert zdołał wstać, ale Popek ponownie sprowadził walkę na ziemię. Znów stójka i seria ciosów na głowę Koksa po których przewrócił się jednocześnie klepiąc pod naporem ciosów. Prawdziwym Hardkorowym Monsterem zostaje Popek !

Różalski vs Rodrigues
Agresywny Fernando ruszył na Różala chcąc wymieniać ciosy. Pod nawałnicą ciosów Marcin skontrował i trafił prawym sierpowym nokautując Fernando w 16 sekundzie. Nieprzytomny Rodrigues padł prosto na twarz, nie było co dobijać.

Narkun vs Wójcik
Rozluźniony Tomasz Narkun od początku starał się wyprowadzić Wójcika z równowagi. Wójcik napierał próbując trafić mocnym prawym w głowę mistrza. Tomasz chciał sparaliżować ruchy rywala mocnymi niskimi kopnięciami lecz Wójcik jakby nie odczuwał bólu. Pretendent pokusił się o sprowadzenie i tam dał się złapać w niezbyt dokładne duszenie nogami, które zmusiło go do odklepania na sekundę przed gongiem kończącym pierwszą rundą. ”Żyrafa” wciąż z pasem kategorii półciężkiej.

Jurkowski vs Sokoudjou
W pierwszej rundzie nie działo się zbyt wiele oprócz jednego zrywu Kameruńczyka, w którym lekko zranił Jurasa. Druga runda to masakra na twarzy Jurkowskiego. Sokodjou trafiał bardzo mocno w stójce po czym obijał łokciami i ciosami Polaka w parterze. Wyglądało na to, że przy niektórych atakach Juras stracił chęć do walki, ale przetrwał drugą odsłonę. Regeneracja dobrze wpłynęła na Łukasza i odrobił straty punktując prostymi. Niejednogłośnie według sędziów wygrał Juras.

Gamrot vs Parke
Bardzo wyrównana walka pomiędzy Gamrotem a Parke. Irlandczyk zaprezentował fenomenalną obronę obaleń czym prawie całkowicie zepsuł plan mistrzowi. Bardzo rzadko zdarza się widzieć Gamrota bezradnego w parterze, ale tak właśnie było. Mateusz nie potrafił przeciwstawić się fenomenalnie przygotowanemu rywalowi i sprowadzenia kończyły się tylko na pozycji żółwia. Mateusz wyprowadzał nieco więcej ciosów, ale nie potrafił naruszyć Normana. Z kolei Parke w trzeciej rundzie dwukrotnie naruszył mistrza lecz nie zdecydował się dokończyć dzieła zniszczenia. Bardzo dobre obrony przed niemal wszystkimi atakami Gamrota powinny mieć większe odzwierciedlanie na kartach sędziowskich, ale sędziowie widzieli to inaczej. Ostatecznie Gamrot zachował pas i pozostał niepokonany.

Koike vs Wrzosek
Kleber Koike Erbst świetnie wykluczał mocne strony Marcina Wrzoska. Prawie całą pierwszą rundę Japończyk spędził za plecami Polaka punktując krótkimi ciosami i próbując wpiąć duszenie zza pleców. Druga runda z lekką przewagą Wrzoska. Marcin nie dawał się obalać i punktował kombinacjami bokserskimi. Trzecia odsłona to gra Klebera. Koike sprowadził ”Zombiaka” i nie dał mu się wydostać do końca rundy. Zapięte na biodrach nogi Koike nie dawały centymetra przestrzeni Polakowi zmuszając go do ciągłej obrony przed technikami kończącymi. Koike nowym mistrzem kategorii piórkowej przez jednogłośną decyzję !

Andryszak vs Kita
Błyskawicznie rozprawił się Michał Andryszak z Michałem Kitą. Obaj badali się w stójce wymieniając ciosy i kopnięcia. Warunki fizyczne Andryszaka były przeszkodą dla ”Masakry” i w jednej z wymian ”Longer” trafił podbródkiem po czym Kita rzucił się po nogi. Andryszak wybronił wejście w nogi i zapiął bardzo mocne duszenie anakonda. Zamroczony zawodnik z Zabrza chwilę walczył o przetrwanie lecz odklepał i zanotował drugą porażkę w KSW.

Janikowski vs Gallegos
Damian szybko skrócił dystans kontrolując walkę pod siatką. Ciągle trzymając Gallegosa za głowę, na środku klatki wystrzelił kolanem w głowę rywala. Julio padł na matę dobijany ciosami. Udany debiut Damiana !

Lipski vs Belbita
Od samego początku walki Ariane Lipski przeważała w stójce prezentując na tle Rumunki fenomenalną szybkość. Lipski więcej i celniej trafiała w głowę rywalki fundując jej także wysokie kopnięcie na twarz. Belbita cały czas orbitowała po klatce nie dając się zapędzić w ”ślepą uliczkę”. Pod koniec rundy Lipski obaliła i kontrolowała walkę z góry. Po zdobyciu dosiadu Diana wykorzystała moment i zrzuciła Brazylijkę. Krótka kontrola ”Księżniczki” i Ariane założyła skuteczną balachę, która zmusiła Belbitę do odklepania. Lipski nową mistrzynią KSW !

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
12 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Zawodnik32Borutavamosdzidek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Boruta
Gość
Boruta
Offline

Narkun to świr, ale zna się na robocie. Juras wygrał i Gamer też wygrał.

vamos
Gość
vamos
Offline

narkun to z ryja taki syn bonusa bgc. Nikt sie nie cieszy z tej wygranej poza narkusami

vamos
Gość
vamos
Offline

Gamer słabo

vamos
Gość
vamos
Offline

Rozal dzisiaj pada na cyce

vamos
Gość
vamos
Offline

Borysewicz był spoko poki tego ciapatego pokazali

vamos
Gość
vamos
Offline

Longer ma przyszłość w tym sporcie, po pokonaniu Kity w takim stylu juz może bić sie o pas

vamos
Gość
vamos
Offline

sorry ale skończyło sie pajacowanie wrzoska

dzidek
Gość
dzidek
Offline

To raczej kornik pajacował, zdobył pas i mu odjebalo nagle broda, jakas czapka z daszkiem… jak jakis czarnuch…

vamos
Gość
vamos
Offline

broda i czapka to pajacowanie?

Tagi