Wyniki PLMMA 73: Kołecki znokautował Balejko, Klinger nowym mistrzem kategorii półciężkiej

autor:
20 Maj 2017
6
Wyniki PLMMA 73: Kołecki znokautował Balejko, Klinger nowym mistrzem kategorii półciężkiej

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z Ciechanowa, gdzie o 19:00 rozpocznie się gala PLMMA 73. Przed nami dziesięć emocjonujących pojedynków, w tym Szymon Kołecki w swojej drugiej zawodowej walce MMA, gdzie zmierzy się z bardziej doświadczonym Wojciechem Balejko. W drugiej walce wieczoru o pas kategorii półciężkiej zawalczą Kevin Wiwatowski z Łukaszem Klingerem. Oczywiście nie zabraknie popularnego ”Trybsona”, który podejmie Adama Niedźwiedzia, byłego mistrza KSW – Krzysztofa Kułaka, Mariana Ziółkowskiego czy Marcina Naruszczki.

Transmisja za pośrednictwem TV PULS dostępna będzie od godziny 20:00. Zapraszamy do dzielenia się emocjami w komentarzach poniżej.

Walka wieczoru:
95,5 kg (catchweight): Szymon Kołecki pokonał Wojciecha Balejko przez TKO (ciosy w parterze), Runda 1, 2:19

Druga walka wieczoru o pas w wadze półciężkiej:
93 kg: Łukasz Klinger pokonał Kevina Wiwatowskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 1, 2:47

Karta główna:
93 kg: Michał Pasternak pokonał Sylwestra Borysa przez TKO (ciosy w parterze), Runda 1, 1:54
84 kg: Leonardo Bispo pokonał Marcina Naruszczkę przez większościową decyzję, Runda 3, 5:00
84 kg: Adam Niedźwiedź pokonał Pawła Trybałę przez poddanie (trójkąt rękami), 2:50
80 kg: Mateusz Piskorz pokonał Mariusza Radziszewskiego przez jednogłośną decyzję, Runda 3, 5:00
77 kg: Krzysztof Kułak pokonał Michała Tarabańkę przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2, 1:05
70 kg: Marian Ziółkowski pokonał Reinaldo Teixeirę przez poddanie (trójkąt nogami), Runda 2, 2:06 [Walka o pas w wadze lekkiej PLMMA]

Karta wstępna:
84 kg: Matt Horwich pokonał Piotra Siwkowskiego przez TKO (uderzenia w parterze) Runda 1
71,6 kg (catchweight): Paweł Mazajło pokonał Damiana Majewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) Runda 1

Piskorz vs Radziszewski
Mateusz przeważał w stójce, był szybszy i walczył inteligentniej. Kilkukrotnie miał Radziszewskiego w parterze, ale z niewiadomych przyczyn nie chciał walki parterowej mimo korzystnych dla siebie pozycji. Większa ilość trafionych ciosów i obaleń spowodowały, że sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Piskorzowi.

Pasternak vs Borys
Pasternak po szybkim sprowadzeniu walki do parteru nie oddał centymetra przestrzeni Borysowi. Jak zaprogramowany Pasternak obijał bez przerwy rywala dewastującymi łokciami i ciosami. Sylwester Borys nie był w stanie przeciwstawić się atakom i bez obrony inkasował kolejne ciosy na głowę. Sędzia wkroczył i przerwał walkę.

Kołecki vs Balejko
Po krótkim badaniu sytuacji i spokojnych wymianach Szymon Kołecki zdecydował się na zdecydowany atak bokserski. Szymon zaatakował szaleńczą furią czym zmusił Balejko do chowania się za gardą. Chwilę później zajął pozycję za skulonym w pozycji żółwia Balejko i zasypał go gradem ciosów. Sędzia widząc brak aktywnej obrony zdecydował się przerwać egzekucję w połowie pierwszej rundy.

Klinger vs Wiwatowski
Łukasz Klinger zaczął od mocnych kombinacji bokserskich, lecz Wiwatowski odgryzał się równie zacnymi kombinacjami. Pretendent sięgnął po obalenie i to okazało się kluczem do sukcesu. Wiwatowski inkasował bardzo mocne ciosy od siedzącego za plecami Łukasza. Gdy Klinger osłabił rywala mocnymi ”bombami” zdecydował się na duszenie zza pleców, które okazało się skuteczne. Wiwatowski odklepał, a Klinger stał się nowym właścicielem pasa kategorii półciężkiej.

Naruszczka vs Bispo
Fenomenalny bój zafundowali nam Leonardo Bispo i Marcin Naruszczka. Już w pierwszych sekundach walki Bispo posłał na deski Polaka mocnym ciosem na głowę po czym kontrolował go w parterze. Marcin próbował poddać rywala trójkątem nogami i balachą lecz ten nie dał sobie zrobić krzywdy. Podirytowany zapiętymi nogami gotowymi do trójkąta Bispo trzkrotnie podnosił Naruszczkę i grzmocił nim o matę klatki. W dalszej fazie pojedynku mogliśmy oglądać bardzo dobre wymiany w stójce, gdzie lepiej trafiał Leonardo ”podłączając” Naruszczkę. Sędziowie orzekli większościowe zwycięstwo Leandro Bispo.

Niedżwiedż vs Tybała
”Elektryczne” rozpoczęcie przez obu zawodników skutkowało mocnymi wymianami stójkowymi. Trybała pod wpływem emocji złapał niedokładną gilotynę, w którą włożył 100 % siły, aby zakończyć pojedynek na swoją korzyść, lecz Niedźwiedź przeczekał próbę poddania, uwolnił się i walka powróciła do stójki. Chwila nieuwagi Trybały i Adam obalił. Lepszy w grach parterowych Niedźwiedź wpiął technikę i poprzez trójkąt rękami zmusił ”Trybsona” do odklepania.

Kułak vs Tarabańka
Debiut Krzysztofa Kułaka w klatce PLMMA można zaliczyć do udanych. Po dobrym początku pierwszej rundy, gdzie wyprowadzał dużo kopnięć druga część należała do Tarabańki. Kułak dłuższą część rundy przeleżał na plecach inkasując ciosy Tarabańki. Druga odsłona to obalenie i szybkie zajście za plecy Kułaka, które zwiastowało początek końca Michała. Doświadczony ”Model” wykorzystał okazję i udusił rywala w nieco ponad minutę.

Ziółkowski vs Teixeira
Od samego początku Brazylijczyk napierał na Ziółkowskiego rzucając w stronę mistrza bardzo mocny prawy cep. Jego ataki w większości nie dochodziły do celu i Teixeira ponawiał je co chwilę z takim samym skutkiem. Marian okazywał się dokładniejszy i nawet którymś z ciosów w pierwszej rundzie rozciął rywala. W drugiej odsłonie Teixeira pomyślnie obalił mistrza i krótko kontrolował z góry po czym wstał krążąc nad leżącym na plecach Marianie. W obawie, że sędzia podniesie Ziółkowskiego do stójki Brazylijczyk wszedł ponownie do parteru pakując się prosto w trójkąt nogami. Ziółkowski dopinał technikę sekunda po sekundzie i rywal zdecydował się poddać.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
W. MrozowskiZawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
W.Mrozowski
Admin

Dobra gala, dobre walki, wywiady po ogień.

W.Mrozowski
Admin

Horwich i Mazajło szybko rozpracowali rywali, no i mamy 30 minut oczekiwania na transmisję.

W.Mrozowski
Admin

Czas na turbo drzemkę przed galą. Dobre walki się szykują i niech tak zostanie.