ACB 63: Kamil Gniadek i Maciej Różański na lipcowej gali w trójmiejskiej Ergo Arena

13 Czerwiec 2017
ACB 63: Kamil Gniadek i Maciej Różański na lipcowej gali w trójmiejskiej Ergo Arena

Dobre wieści z obozu ACB, które jeszcze bardziej wzmocniło lipcową kartę w Trójmieście. Do już ogłoszonych dziewięciu walczących par, dołączyli zachodniopomorscy Berserkerzy Kamil Gniadek i Maciej Różański wraz z rywalami.

Przeciwnikiem Gniadka (12-4-1-1NC) będzie dobrze znany w kraju Mindaugas Verzbickas (13-4-2), który tak jak jego przeciwnik, ma świetne pasmo zwycięstw, choć w przypadku Litwina, na moment przerwane przez nieudany epizod w KSW. Mimo, że szczeciński fighter wyzwań się nie boi, to na korzyść zawodnika zza wschodniej przemawia fakt, że ten miał ostatnio rywali wyżej notowanych od tych z którymi mierzył się Polak.

W kwestii Kamila, dla którego gala w Ergo Arenie będzie jednorazową przygodą, bo wciąż ma aktualny kontrakt z FEN, wypowiedział się jego manager Paweł Bączkowski:

W związku z oficjalnie ogłoszoną w dniu wczorajszym informacją przez prezesa ACB Baysangura Edelbieva o jednorazowym zakontraktowaniu Kamila Gniadka na lipcową galę ACB, pragniemy uciąć wszelkie spekulacje oraz poinformować kibiców, że Kamil posiada nadal aktywny kontrakt w federacji FEN jak również pozostaje on zawodnikiem organizacji FEN. Udział w gali ACB w dniu 1 lipca absolutnie nie koliduje z obowiązkami zawodnika wobec FEN i w żaden sposób nie zagraża rzetelnemu wypełnieniu jego kontraktu. Tylko dzięki uprzejmości włodarzy federacji FEN jak i osobistemu zaangażowaniu w samego prezesa federacji Pawła Jóźwiaka, Kamil będzie miał możliwość stoczenia bardzo dobrego pojedynku na gali ACB w Ergo Arenie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni włodarzom FEN za tak profesjonalne podejście, pełne dbałości o rozwój sportowy zawodnika co w naszej ocenie przyniesie korzyść dla wszystkich. W tym miejscy chcielibyśmy podkreślić, że bardzo cenimy współpracę z prezesem jak i federacją FEN ponieważ w naszej ocenie jest ona pełna zrozumienia, bezproblemowa oraz na najwyższym poziomie.

Z kolei wspomniany już wcześniej Różański, spotka się z niebezpiecznym Nikola Dipchikov (15-5). Trzydziesto trzy letni Bułgar walczył na galach ACB, zamykając aktualny wynik bilansem 2 zwycięstwa do 2 porażek. Dobra wiadomość jest taka, że pozostaje otwarty na duszenia, a Maciej jest w tej płaszczyźnie całkiem skuteczny.

Oto aktualna karta walk:

84 kg: Piotr Strus vs Andy Devent
93 kg: Karol Cieliński vs Vinny Magalhaes
93 kg: Luke Barnatt vs Max Nunes
70 kg: Adrian Zieliński vs Piotr Hallmann
93 kg: Przemysław Mysiala vs Wallyson Carvalho
77 kg: Patrik Kincl vs Igor Fernandes
77 kg: Ireneusz Szydłowski vs Paweł Kiełek
66 kg: Kacper Formela vs Armen Stepanyan
61 kg: Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz
84 kg: Maciej Różański vs Nikola Dipchikov
77 kg: Kamil Gniadek vs Mindaugas Verzbickas

Bilety cały czas dostępne na www.ticketpro.pl.