Cris Cyborg vs Megan Anderson o pas wagi piórkowej w przygotowaniu na UFC 214

17 Czerwiec 2017
Cris Cyborg vs Megan Anderson o pas wagi piórkowej w przygotowaniu na UFC 214
foto.: mmafighting.com

Po wielu tygodniach wielkiej niewiadomej, światowy gigant wreszcie szykuje się do rozwiązania kwestii pasa kobiecej dywizji piórkowej. Kategoria stworzona specjalnie dla Cris Justino, w rezultacie okazała ogromnym problemem, jak wszystko co związane z „Cyborg”, która nieustannie dostarcza promotorom powodów do bólu głowy.

Nie wiadomo jeszcze oficjalnie w jaki sposób UFC pozbawi obecną czempion Germaine de Randamie jej pasa, który ta zdobyła zaledwie w lutym i od tego czasu leczy kontuzjowaną rękę. Biorąc pod uwagę historię niektórych mistrzów, którzy pauzowali z tytułem do dwóch lat, tutaj w grę wchodzi coś zupełnie innego, bo nikt dobrowolnie nie rezygnuje z przepustki do sławy i dużych pieniędzy. Jej team odmówił bowiem starcia z „Cyborg”, jako potwierdzoną „oszustką”.

Wg portalu mmafighting.com, już niebawem w miejsce Holenderki, ogłoszone zostanie starcie pretendentek Cris Justino vs Megan Anderson. Brazylijka ma już jedną wygraną w UFC, gdy we wrześniu pokonała Linę Lansberg. Od tego czasu regeneruje się po ciężkim zbijaniu wagi, po którym otrzymała prewencyjne 2-miesięczne zawieszenie od USADA, gdy okazało się że bez konsultacji z nimi (red. lecz zapisane przez jej lekarza), poddała się kuracji lekami będącymi na liście środków zakazanych. Na jej szczęście, bez konsekwencji ze strony USADA i UFC.

Jakby tego było mało, kilkanaście dni temu uderzyła w twarz Angelę Meganę, dając wyraźną dezaprobatę na niektóre twitterowe komentarze pod jej adresem. Mimo incydentu, kolejny raz bez konsekwencji ze strony pracodawcy, ten nagrodzi ją pojedynkiem o pas, a jej rywalką będzie Megan Anderson (8-2), mistrzyni Invicta FC. Obie zawodniczki wstępnie zaakceptowały starcie werbalnie, a organizacja prawdopodobnie zdecyduje się je zestawić na UFC 214 pod koniec lipca.

Komentarze