GM World League 2: Marif Piraev zdobył pas kategorii półśredniej (+video)

autor:
04 Czerwiec 2017
1
GM World League 2: Marif Piraev zdobył pas kategorii półśredniej (+video)
foto.: www.facebook.com

Mamy ciekawe wieści z Moskiewskiej GM World League 2, na której doszło do walki o mistrzostwo kategorii półśredniej pomiędzy znanym Polskiej publiczności, kontrowersyjnym Marifem Piraevem (14-1-1) a Gilmarem Dutrą Limą (27-17-1). Rosjanin zdołał poddać bardziej doświadczonego rywala duszeniem zza pleców w drugiej rundzie czym wywalczył sobie mistrzowski pas. Była to pierwsza walka Piraeva po półtorej rocznej przerwie od przegranej walki z Mateuszem Gamrotem na KSW 32.

Piraev zadebiutował w Mieszanych Sztukach Walk w 2011 roku, gdzie na gali Fight Nights poddał Ivana Fomina w drugiej rundzie. Udany debiut poniósł za sobą jeszcze siedem kolejnych zwycięstw do momentu lekkiego potknięcia w postaci remisu z Luizem Cado Simonem. Następnie pięć wygranych z rzędu doproawdziło ”Piranię” do kontraktu z KSW. Rosjanina, który ostatecznie nie wypełmnił limitu kategorii lekkiej zestawiono z obecnym mistrzem – Mateuszem Gamrotem, z którym przegrał przez techniczny noakut w rundzie drugiej doznając pierwszej zawodowej porażki. Mimo przegranej, KSW nie zrezygnowało z usług Piraeva chcąc zestawić go z Łukaszem Chlewickim na KSW 35 oraz z Kamilem Szymuszowskim na KSW 38. Niesytety obie walki dla Polskiej federacji nie doszły do skutku. W pierwszym przypadku przez powołanie do służby wojskowej a w drugim Rosjanin trafił do szpitala na dwa dni przed galą. Poprzez dwukrotne wypadnięcie z rozpiski w ostatnich momentach Piraev nie zdobył sympatii u Polskich kibiców ani u włodarzy KSW i nie wiadomo czy dostanie jeszcze szansę od największej organizacji w Europie. Ostatecznie po półtorej rocznej przerwie od walk dostał szansę zdobycia pasa kategorii półśredniej organizacji GM World League, gdzie pokonał wspomnianego Gilmara Dutrę Limę.

Czekamy na dalszy rozwój sytacji z Marifem Piraevem w orgaznizacji KSW. Czy włodarze sięgną po niesfornego Rosjanina tym razem jako zawodnika kategorii półśredniej ?

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o