KSW 41 w przygotowaniu na początek grudnia w krakowskiej Tauron Arenie

20 Czerwiec 2017
KSW 41 w przygotowaniu na początek grudnia w krakowskiej Tauron Arenie

Jak udało nam się potwierdzić, federacja KSW zarezerwowała już termin 2 grudnia na galę z numerem 41. Tym samym włodarze kontynuują pewną tradycję zamykania roku wydarzeniem w Krakowie, bo KSW 41 odbędzie się już po raz czwarty właśnie w Tauron Arenie. 18-tysięczny obiekt, od początku powstania jest już stałym gospodarzem dla gal Konfrontacji, za każdym razem goszcząc komplet publiczności.

Pierwszym problemem dla fanów MMA i jednocześnie żadnym zaskoczeniem w strategii włodarzy Konfrontacji jest fakt, że termin ten idealnie pokrywa się z datą PLMMA 75 na Torwarze. Jeżeli potwierdzą się również nasze doniesienia dotyczące (red. zagranicznej edycji) KSW 40, ta z kolei może odbyć się 7 października, a więc w dzień PLMMA 74. Bez względu na fakt, czy będzie na zapowiadanych Wyspach czy też nie, oznacza kurs kolizyjny.

Jeżeli pokusić się o potencjalny scenariusz „fantasy match makingu” w sytuacji gdyby zrezygnować z zagranicy, to KSW wciąż ma niewykorzystaną w tym roku trójmiejską Ergo Arenę, a termin 7 października byłby idealny z wielu powodów, bo po pierwsze przykryje PLMMA 74, ale wyprzedzi także przy okazji organizowaną dwa tygodnie później galę UFC. Kwestia na pewno pozostaje otwarta, bo wg naszych informacji, kilkanaście dni temu Maciej Kawulski był widziany właśnie w Trójmieście.

Komentarze