Marcin Held wystąpi na gali UFC w Gdańsku

07 Czerwiec 2017
Marcin Held wystąpi na gali UFC w Gdańsku

Modły fanów zostały wysłuchane! Marcin Held (22-7) wystąpi na gali UFC w Gdańsku, która odbędzie się 21 października w Ergo Arenie. Zawodnik Ankos MMA od czasu podpisania kontraktu z UFC, przegrał trzy walki z rzędu, ostatnio ulegając Damirowi Hadzovicovi przez KO w 3 rundzie. Tym bardziej cieszy więc fakt, że amerykański potentat postanowił dać Polakowi kolejną szansę. Informacja z fan page’a zawodnika:

Dobra wiadomość dla wszystkich moich fanów!
Ostatnią walkę w Polsce stoczyłem w czerwcu 2010r. Teraz będzie kolejna okazja , ponieważ… widzimy się na UFC w Gdańsku!
Mój twitter jest zasypany od powiadomień (i nie tylko mój podejrzewam ???? ). Dzięki za wszystkie oznaczenia, hashtagi i udostępnienia. Jesteście genialni 🙂

Po wieloletniej przygodzie z Bellatorem, w zeszłym roku Marcin wreszcie związał się z UFC. Od tego czasu stoczył jednak trzy nieudane pojedynki. W pierwszym uległ Diego Sanchezowi, dalej po niesprawiedliwym werdykcie, uległ Joe Lauzonowi. W ostatnim wystąpieniuy na UFC FN 100 w Sztokholmie został zatrzymany przez Damira Hadzovica kolanem na twarz i teoretycznie oznaczało zwolnienie z kontraktu. To tylko w teorii, bo do do akcji wkroczyli kibice, którzy chcieli uratować posadę swojego ulubieńca w największej organizacji na świecie poprzez umieszczanie #heldufcgdansk na portalach społecznościowych. Starania dały skutek i teraz zobaczymy go w klatce UFC już 21 października.

Póki co, zawodnik z Tychów jest od dwóch dni w Tajlandii, gdzie szlifuje swoje umiejętności uderzania. Enjoy i do zobaczenia w kolejnym MMAnews Live?

Komentarze

 • Zawodnik32

  Jak nie teraz to nigdy…

 • moon

  Dali mu pewnie ostatnia szanse a to dlatego ze gala w PL i trzeba jakoś fanowzachecic. Jak przegra to pewniebedzie po kontrakcie.

 • boohmacher

  Bardzo dobre info. Mam nadzieje ze limit pechowych walk zostal juz wyczerpany.

 • W. Mrozowski

  Dobra wiadomość. Mnie ciekawi czy Marcin wyszedł z tą wiadomością przed szereg, czy ktoś z UFC powiedział, że może ogłosić. Zapytam przy okazji.

  • moon

   Dla mnie żadna różnica redaktorze. Niech sie bierze za robote.

   • W. Mrozowski

    Wiadomo, nie pytam w kontekście samej walki lecz ogłoszenia jako faktu. Polscy zawodnicy w UFC raczej działają zgodnie z zasadami organizacji, a tu taki dobry news od Marcina chwilę po walce.

 • vamos

  Bardzo dobra informacja. Niech sie przygotuje i da dobrą walke i miło jakby zniszczył przeciwnika w klatce tak aby przedłużyli kontrakt

 • Bolo78

  Marcinek musisz wygrac i to w dobrym stylu bo inaczej dupa zbita.