Marcin Wójcik po przegranej na KSW 39: „Pokażę, że zasługuję na kolejną szansę walki o pas.”

08 Czerwiec 2017
Marcin Wójcik po przegranej na KSW 39: „Pokażę, że zasługuję na kolejną szansę walki o pas.”
foto.: ksw

Jeden z najbardziej trzymających w sportowym napięciu pojedynków gali KSW 39, zakończył się szybką wygraną mistrza Tomasza Narkuna i uratowaniem klubowego honoru już w 1 rundzie. Po wszystkim, niestety nie było nam dane porozmawiać z przegranym tego wieczoru Marcinem Wójcikiem (10-5), ale w materiale video od jego „sponsora”, mogliśmy usłyszeć kilka kwiatków:

Miałem obrany jeden cel i starałem się nie rozpraszać. Jak widzieliście, pojedynek był mocno średni. Tomek zaskoczył mnie tym, że był cierpliwy w tej walce. Myślałem, że ruszy mocno w 1 rundzie i będę musiał powalczyć z kontry. A tak się nie stało, był spokojny i opanowany. Dlatego z mojej perspektywy przebieg walki był trochę nudny, ale nie wiadomo jak wyglądałoby to w 2 czy 3 rundzie. Być może trochę byśmy się otworzyli, ale po pojedynku to można sobie gdybać.

Z jednej strony nie jest zaskoczeniem, że Narkun wygrał tam gdzie jest najmocniejszy. Dziwi trochęt fakt, że jego rywal nie uciekał z pozycji zagrożonej gdy miał jeszcze okazję, z czego sam zdaje sobie sprawę:

Jeżeli chodzi o samą technikę (kończącą), to największy błąd jaki popełniłem w tej walce był taki, że dopóki miałem szansę, to nie zerwałem tego i nie wstałem do góry. To było najgorsze co mogłem zrobić, czyli pozostać w tej technice. To było trochę jak z ruchomymi piaskami, że faktycznie przy każdym moim ruchu, ta technika się pogłębiała do momentu, w którym musiałem poddać tę walkę.

27-letni reprezentant Piły wierzy jednak, że wciąż ma czas i umiejętności, aby w przyszłości walczyć jeszcze o najwyższe trofeum:

Nie ukrywam, że przegrana mnie boli, ale staram się zostawić to za sobą i od poniedziałku ruszam z treningami. Mam nadzieję, że po wakacjach dostanę od KSW szansę, żeby się odbudować. Na pewno zmienię trochę przygotowania i na pewno wrócę do wagi, którą miałem w poprzednich pojedynkach. Chcę również pokazać, że zasługuję na ponowną szansę walki o pas.

Komentarze

 • Zawodnik32

  Może odstawiony poprzednio Djambazov ?
  Niedoszły rywal Narkuna – Muniz ?
  Albo całkiem kogoś nowego mu rzucą.

 • moon

  Zawiódł mnie na całej linii. Powinien ze dwóch trzech teraz obić przed następna szansa.

 • vamos

  Mnie też zawiódł, wyglądało to jakby sie pogubił nie sięgał Narkuna i pomyślał że zapunktuje w parterze, całkowicie na odwrót zawalczył niż jak powinien. Zabrakło zimnej głowy chyba ale wierze w niego bo jest świetny i wyciągnie nauczke z tej walki na przyszłość

 • boohmacher

  Jezeli kolejna walka o pas to napewno niepredko. Przy takim progrosie i obecnej formie Narkuna – Wojcik ma male szanse zeby mu zagrozic. Szkoda ze Slava nie walczy w 93 bo chetnie bym zobaczyl jak Narkun mu sie rewanzuje.

  • Zawodnik32

   Slava chyba nie te progi dla Narkuna mimo wszystko.