UFC 212: Claudia Gadelha zadusiła Karolinę Kowalkiewicz w pierwszej rundzie

04 Czerwiec 2017
UFC 212: Claudia Gadelha zadusiła Karolinę Kowalkiewicz w pierwszej rundzie
foto.: globo.com

Najbardziej ekscytujący dla polskich fanów pojedynek gali UFC 212, jest już faktem. Po zaciętym boju, Karolina Kowalkiewicz okazała się gorszą tego dnia, bo po raz pierwszy w karierze uległa przed czasem i to wyjątkowo szybko, bo już w 3:03 pierwszej rundy.

Runda 1.

Zobaczymy jak 87% skuteczność przed obaleniami, sprawdzi się w starciu z Claudią Gadelhą, która uwielbia obalać. Polka szybko zajęła środek oktagonu, krótka wymiana z obu stron. Brazylijka posłała prawą w powietrze i lewe kopnięcie na korpus. Klincz i potężny łokieć Claudii na twarz Kowalkiewicz. Claudia klinczuje i sprowadza walkę do parteru, skąd zachodzi plecy i bardzo szybko zakłada duszenie, zmuszając Karolinę Kowalkiewicz do poddania się.

Po wszystkim Claudia Gadelha podsumowała:

Nie da się uniknąć takiego rezultatu, robiąc cały czas to co ja robię. Jestem nową Claudią i będzie kurewsko ciężko mnie pokonać. Teraz koncentruję się na innych rzeczach niż pas. Teraz przeprowadzam się do Albequerque i kupię sobie nowy samochód. To wszystko co mnie interesuje.

Komentarze

 • Zawodnik32
 • vamos

  Mistrzyni jest tylko jedna.

  • Zawodnik32

   A cwaniactwo zawsze dołem.

 • rrradodddupa

  Karola powinna się przenieść do Stanów…. prawda jest taka, że Polsce się można bardzo dobrze nauczyć stójki ale nie ju-jutsu na poziomie UFC. Powinna iść śladami Joaśki, jak chce jeszcze myśleć o pasie mistrzowskim to musi się nauczyć bronić obaleń tak jak to robi Joanna, inaczej się nie da bo będą ją dusić.

  • Paweł

   Pieprzenie głupot. W Polsce poziom BJJ jest jednym z najlepszych w Europie, tylko po prostu trzeba robić BJJ, a nie myśleć, że się robi 🙂 Bardziej w Polsce w porównaniu do USA brakuje zapasów i w tym największa bolączka polskich zawodników jest.

   • Boruta

    No i moc mięśni. Widać że taka Aśka jest potężniejsza. Widać też że Janek „legendary Polish Power” czy Jotko, są po prostu za delikatni jak na czołówkę swoich wag.
    Co do Polskiego bjj, to może i jest dobre, mimo że nie ma jakiegoś zawodnika bjj w czołówce, ale w stanach jest maaaaaaaaasa sparingpartnerów na wysokim poziomie, a u nas nie bardzo.

  • moon

   Żeby przenieść sie do Stanów trzeba mieć plan, kasę, gdzie mieszkać.