UFC 214: Tonya Evinger zastąpi Megan Anderson w walce o pas z Cris Cyborg

28 Czerwiec 2017
UFC 214: Tonya Evinger zastąpi Megan Anderson w walce o pas z Cris Cyborg

Wg oficjalnego komunikatu organizacji, mistrzyni wagi piórkowej Invicta FC – Megan Anderson, z „powodów osobistych” musiała wycofać się z pojedynku z Cris Santos, który przypadał na 29 lipca. Podczas UFC 214, zastąpi ją mistrzyni wagi koguciej Invicta FC, Tonya Evinger (19-6).

„Cyborg” na pewno będzie czuła się w 145 funtach jak ryba w wodzie, mimo tego faktu, Evinger jest mocno zmotywowana szansą jaka się przed nią otworzyła:

To jest coś o czym myślałam, żeby pójść do 145 lbs, tylko po to, żeby zaznać jeszcze więcej rywalizacji. Mówiłam, że zejdę do 125 funtów, ale szansa pojawiła się w 145 i zdecydowanie jestem za tym, żeby poobijać kilka piórkowych zawodniczek.

Amerykańska zawodniczka jest aktualnie w ciągu siedmiu mocnych zwycięstw z rzędu, które sześć razy kończyła przed czasem. W swoim zwyczaju ma kończyć swoje rywalki, bo na 19 zwycięstw, zaledwie cztery razy wygrywała decyzją. Taki styl walki, wydaje się idealny dla Evinger w konfrontacji ze stylem Pani Justino:

Myślę, że bardzo dobrze się dopasujemy stylowo, lepiej niż którykolwiek rywal dotychczas. Mój styl jest naprawdę nieprzewidywalny. Jestem twarda i jeszcze nigdy nie widzieliście mnie w walce, gdzie ktoś mocno zlałby mi tyłek. Uważam, że to idealne zestawienie. Wciągam ludzi tam, gdzie nie chcą by ich wciągnąć i tym samym sprawiam, że walka jest dla nich bardzo ciężka. Nie walczę tak jak tego chcą inni. Jestem old schoolową zapaśniczką i to mój stan umysłu. Jesteśmy twarde i przychodzimy walczyć.

Komentarze