Wyniki UFC 212: Holloway znokautował Aldo, Gadelha udusiła Kowalkiewicz w pierwszej rundzie

autor:
04 Czerwiec 2017
Wyniki UFC 212: Holloway znokautował Aldo, Gadelha udusiła Kowalkiewicz w pierwszej rundzie

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z Rio De Janeiro, gdzie odbędzie się UFC 212. W walce wieczoru zobaczymy starcie w kategorii piórkowej o unifikację pasów pomiędzy Jose Aldo a Maxem Hollowayem. W drugiej walce wieczoru Karolina Kowalkiewicz podejmie się wyzwania z numerem jeden kategorii słomkowej kobiet – Claudią Gadelhą, a w drugim pojedynku karty wstępnej wystąpi były zawodnik KSW – Jim Wallhead.

Transmisja karty głównej tradycyjnie dostępna będzie na kanale Extreme Sports Channel o 04:00 na ranem.

Walka wieczoru o unifikację pasów kategorii piórkowej:
145 lbs.: Max Holloway pokonał Jose Aldo przez TKO (ciosy w parterze), Runda 3, 4:13

Druga walka wieczoru:
115 lbs.: Claudia Gadelha pokonała Karolinę Kowalkiewicz przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 1, 3:03

Karta główna: (04:00 – ESC)
185 lbs.: Vitor Belfort pokonał Nate Marquardta przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28), Runda 3, 5:00
185 lbs.: Paulo Borrachinha pokonał Oluwale Bamgbose przez TKO (ciosy w parterze), Runda 2, 1:06
170 lbs.: Yancy Medeiros pokonał Erick’a Silvę przez TKO (lewy sierpowy + ciosy w parterze) Runda 2, 2:01

Karta wstępna: (00:30 – UFC Fight Pass)
135 lbs.: Raphael Assuncao pokonał Marlona Moraesa przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 30-27), Runda 3, 5:00
185 lbs.: Antonio Carlos Junior pokonał Eric’a Spicely przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2, 3:49
135 lbs.: Matthew Lopez pokonał Johnny’ego Eduardo przez TKO (ciosy),Runda 1, 2:57
145 lbs.: Brian Kelleher pokonał Iuri Alcantarę przez poddanie (gilotyna), Runda 1, 1:48
170 lbs.: Viviane Pereira pokonała Jamie Moyle przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 29-28), Runda 3, 5:00
170 lbs.: Luan Chagas pokonał Jim’a Wallheada przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 2, 4:48
125 lbs.: Deiveson Figueiredo pokonał Marco Beltrana przez TKO (poddanie przez narożnik), Runda 2, 5:00

Holloway vs Aldo
Legendarny już Jose Aldo nie sprostał dzisiejszemu wyzwaniu w postaci Maxa Hollowaya. Był mistrz prowadził walkę trafiając mocniej i częściej Hollowaya. Hawajczyk wykazywał się fenomenalną odpornością na ciosy co pozwoliło mu przetrwać trudniejsze momenty. Zarówno jeden jak i drugi nie pozostawali sobie dłużni odgryzając się raz za razem. W trzeciej rundzie Max wyprowadził lewy prawy w szczękę mistrza i posłał go na deski. To był początek końca Jose Aldo. Półprzytomny Brazylijczyk bronił się bardzo długo zmieniając pozycję. Holloway nieustannie rozbijał rywala ciosami i mimo, że Aldo zapewniał sędziemu iż wszystko jest w porządku ten przerwał walkę na niespełna minutę przed końcem rundy poprzez brak aktywnej obrony.

Gadelha vs Kowalkiewicz
Claudia Gadelha pokazała, że jest prawdziwym numerem jeden w kategorii słomkowej kobiet. Po wymianach w stójce, gdzie trafiała Polkę ciosami i łokciami pokusiła się o sprowadzenie walki do parteru. Przy próbie powrotu do stójki, Polka popełniła błąd dając zajść za plecy rywalce. Claudia wpięła bardzo ciasne duszenie przed którym nie było ucieczki. Kowalkiewicz odklepała po trzech minutach !

Belfort vs Marquardt
Bardzo wyrównana walka legend. Marquardt w pierwszym starciu próbował przenosić walkę do parteru i udało u się to tylko raz po czym sędzia podniósł walkę do stójki poprzez pasywność. Zawodnicy zaprezentowali walkę kickbokserską, gdzie nie było wyraźnie widać przewagi żadnego z nich. Jeżeli już dochodziło do szaleńczych ataków to było to ze strony Belforta. Zarówno Belfort i Marquardt trafiali kilkukrotnie wysokimi kopnięciami na głowę. Przewagę punktową dla Brazylijczyka mogło dodać to, że to on częściej wyprowadzał serię ciosów i zapędzał rywala pod siatkę. Sędziowie przyznali jednogłośne zwycięstwo Vitora Belforta.

Borrachinha vs Bamgbose
Pierwsza faza pojedynku pomiędzy agresywnymi oponentami była dla Bamgbose’a. Oluwale skracał dystans próbując sięgnąć ciosami większego rywala oraz wyprowadzał bardzo mocne kopnięcia na głowę, które lądowały na gardzie Brazylijczyka. Borrachinha otrzymał również kopnięcie na udo, które zmiotło go z nóg. Druga faza pierwszej rundy była pod dyktando Borrachinha. Trafiając niższego Bamgbose kopnięciem na korpus zmusił go do uciekania i ochrony tułowia. Późniejsza szarża nie zraniła na tyle Oluwale, aby zakończyć pojedynek i zawodnicy udali się na minutę przerwy. W drugiej odsłonie po poślizgnięciu Oluwale, Brazylijczyk dopadł go w parterze i rozbił ciosami z góry zachowując swój nieskazitelny rekord.

Medeiros vs Silva
W pierwszej rundzie zawodnicy wymieniali ciosy i kopnięcia w stójce. Medeiros trafił Silvę i posłał go na deski próbując dobić go w parterze lecz nic z tego. Walka wróciła do stójki, gdzie mocniej trafiał Medeiros a częściej Silva. Brazylijczyk okopywał nogi rywala oraz zadawał dużo ciosów na korpus, aby osłabić Yancy’ego. W drugiej odsłonie Silva kontynuował okopywanie i obijanie korpusu rywala. Na środku oktagonu przy wymianach, Medeiros trafił mocnym lewym sierpowym zamraczając upadającego na deski miejscowego faworyta. Dobitka ciosami i sędzia przerwał pojedynek.

Tagi

Komentarze