FEN odrzucił prośbę Marcina Zontka o pomoc po kwietniowym wypadku samochodowym, Paweł Jóźwiak odpowiada

14 Lipiec 2017
FEN odrzucił prośbę Marcina Zontka o pomoc po kwietniowym wypadku samochodowym, Paweł Jóźwiak odpowiada
foto.: fen-mma.com

Gdy w kwietniu doszło do feralnego wypadku samochodowego, w którym pojazd Marcina Zontka został potrącony w drodze powrotnej z wizyty u dzieci w szkole podstawowej, dopiero kilka dni później okazało się, że będą większe komplikacje zdrowotne. Jako jeden z najważniejszych zawodników FEN, który był przymierzany do pasa, zwrócił się więc do swojego pracodawcy o pomoc, ale ostatecznie spotkał się ze ścianą.

Zontek był idealnym fighterem dla Fight Exclusive Night, który zgodnie z ich polityką sprzedażową, za każdym razem zapewniał największą ilość sprzedanych wejściówek na gale na Dolnym Śląsku ze swoim udziałem. Marcin walczył dla FEN już sześć razy, ocierając się głównie pomiędzy drugą i pierwszą pozycją na rozpisce. Jak udało nam się ustalić, dwukrotnie próbował uzyskać od organizatora pomoc nie tylko finansową, ale również jako pośrednika w rozmowach z kliniką, która mogłaby takiej operacji dokonać.

Wrocławska organizacja oczywiście nie ma takiego obowiązku, lecz z biznesowego punktu widzenia, taka inwestycja mogłaby się im w niedalekiej przyszłości zwrócić. Zwłaszcza iż zbliża się duży event we Wrocławiu. Jak widać po przykładzie Ladies Fight Night, które zapewniło Róży Gumiennej pomoc po tym jak złamała rękę, lub KSW, które zajęło się Marcinem Różalskim, zwłaszcza w przypadku tego drugiego wszystko zwróciło się z nawiązką, gdy na Stadionie Narodowym zdobywał mistrzowski pas.

Jeżeli któryś z czytelników z własnej woli może w jakiś sposób pomóc Marcinowi Zontkowi, może skontaktować się z naszą redakcją.

UPDATE: News doczekał się oficjalnej odpowiedzi głównodowodzącego Pawła Jóźwiaka, który na Twitterze napisał.

#NoFakeNewsHere

Komentarze

 • vamos

  Fen sie zesrał że wywali siano a Zontek gdy tylko wyzdrowieje ucieknie do ufc

  • rafi

   Z tym UFC dla Zontka to trochę cię fantazja poniosła

 • Vm

  FEN jest niestety bardzo nieprofesjonalną organizacją (brak profesjonalnych kontraktów, problemy finansowe, pochopne, emocjonalne ruchy w stosunku do zawodników), ale z drugiej strony czy Marcin Zontek, który jest raczej słabym zawodnikiem w porównaniu do np. Mysiali czy Oleksiejczuka jest warty dodatkowej pomocy? Może to niemiłe stwierdzenie, ale czy organizacje mają pomagać każdemu zawodnikowi, który u nich stoczył kilka walk?

  • W. Mrozowski

   Cytuję: „Nie inwestujemy w upadłe gwiazdy”.

  • moon

   Tu nawet nie chodzi czy jeden lepszy od drugiego tylko trzeba spojrzeć co organizacja moze zdziałać. Pieniędzy brak na wszystko, wypłaty słabe a tu jeszcze dochodzić ma finansowanie operacji i rehabilitacji. To nie złamana ręka jak u Gumiennej ze wystarczy zapłacić za rtg i gips. Cieszy fakt ze oprócz KSW są mniejsze organizacje dzięki którym zawodnik moze sie dostać wyżej ale nie wymagajmy cudów ze podwórkowa ekipa która ledwo organizuje gale bedzie NFZem zawodników. Pracowałem i w państwowych instytucjach i teraz w biznesie i w tym drugim każdy kto nie ma wystarczającego interesu nie wyda złotówki poza programem. Rozalski zarobił dla KSW wiele, Kawula z Lewandowskim stać na budowę dobrego PR jak to pomagają zawodnikom ale nie wymagajmy tego od Jozwiaka czy Okninskiego.

 • Primo

  Dziadostwo . Tak jak pisalem wczesniej . Nie tylko w PLMMA za kulisami dzieje sie zle. BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

 • rafi

  Po raz kolejny Pan Jóźwiak pokazał różnice klas pomiędzy KSW i FEN. Nic dziwnego że co lepsi zawodnicy odchodzą do innych organizacji. Tak trzymać a konkurencja rośnie w siłę ????

  • Michał Łukaszewski

   Dokładnie jestem za!!!!!! Jebac FEN

 • pool1892

  I wlasnie takie sytuacje pokazuja roznice miedzy powazna organizacja a organizacja ktora mowi ze jest powazna lub do takiego miana dazy

 • misio

  FEN Cebule… już się na galę nie wybiorę.

 • misio

  FEN cebule…

 • moon

  Biznesowy punkt widzenia jest taki ze FEN nie ma na działalność bieżąca funduszy wiec sie wcale nie dziwie ze nie finansują operacji. Na taki ruch moze sobie pozwolić KSW a nie oni. Nie wiemy czy Zontek był motorem napędowym polityki sprzedazowej bo nawet Jozwiak tego nie wie No bo przecież nie pyta na kasie kto dla kogo kupuje bilet. Życie proste nie jest, dobrze ze facet daje zawodnikom występować, każdy przecież moze iść w swoją stronę. Z drugiej strony zaskakuje mnie „odwaga” redakcji w ferowaniu śmiałych dyskusji z jedna organizacja podczas gdy przychodzi do dyskusji z inna ten „ton” jest ZDECYDOWANIE” odmienny.

  • W. Mrozowski

   Zawodnicy dostają pulę biletów do rozprowadzenia. Marcin był #1 sprzedaży biletów.

   • moon

    No i super, za darmo tego nie robił.

    • W. Mrozowski

     Zignorowałem 🙂 Bo upraszczasz każdą istotną kwestię bez posiadania odpowiedniej wiedzy co konkretnie się wydarzyło. Zakładasz wygodną dla siebie wiedzę i lecisz z tematem, a ja już napisałem w międzyczasie kilka newsów i zobaczyłem walkę Barnaoui.

     • moon

      Nie upraszczam bo próbuje sie dowiedzieć konkretów a tu ich brak. Napisane ze wracał od dzieci ze szkoły żeby ukazać zawodnika jaki to jest zajebisty ale o przyczynach, obrażeniach,okolicznościach zero w artykule. W moich komentarzach nie ma ani jednego „wygodnego” dla mnie słowa bo nie jestem strona tego wydarzenia tylko czytelnikiem. Cieszy dynamika redaktora ale czasem fajnie by było przeczytać więcej konkretów ale nie takich typu z której podstawówki wracał 😉

     • K. Witek

      Uwierz, że redaktor ma fest wiedzy o tym co pisze 🙂

     • moon

      Posiadana wiedza a napisana wiedza to dnia całkowicie różne sprawy.

     • sw

      Dokładnie, dla czytelnika to bardziej wygląda na czepianie się portalu, a uwielbiam ten portal za rzetelność, a fen znany jest ze swojej amatorszczyzny, ale ta wiadomość wygląda jak czepianie się.

     • moon

      Gdybym nie cenił rzetelności tego portalu jak i czasem gorącej acz konstruktywnej dyskusji z redaktorem nie komentowałbym artykułów od dobrych kilku lat jednak przy gorącej dyskusji na temat czepiania rzetelności chujowosci fenu, dużej wiedzy branżowej dalej wiemy tylko tyle ze Zontek wracał z wizyty u dzieci z podstawówki a to zdecydowanie za mało na pełną ocenę wydarzenia.

     • noise

      Zontek był poszkodowany w tym wypadku

     • moon

      To niech założy sprawę gościowi o zwrot za operacje i rekonwalescencję i niech zgłosi do ubezpieczyciela sprawcy z OC ze wymaga leczenia. Dróg jest kilka ale trzeba sie za to wziąć.

 • moon

  Jeszcze mam jedno pytanie. Jakie były okoliczności wypadku? ( nie czy wracał od dzieci tylko kto był winny, czy przekroczono przepisy)?. Jeśli był winny Zontek to niech skorzysta ze swojego ubezpieczenia, jeśli ktoś inny to moze go pozwać o wszelkie koszty z powództwa cywilnego a poza tym rekonwalescencję opłaca sie z OC sprawcy. Rozwiązań jest wiele ale najlepiej opluć pracodawcę chociaż do najmądrzejszych nie należy.

 • W. Mrozowski

  Tyle ludu w komentarzach, jak za dawnych czasów. To w razie czego podpowiem, że przydałby się ktoś do rozruszania działów: „światowe MMA, trening i miniNews” 😉 Just saying…

  • K. Witek

   Ja mogę się zająć wynikami gal ;]