KSW zdecydowane wprowadzić 5 rund po 5 minut dla pojedynków mistrzowskich

05 Lipiec 2017
3
KSW zdecydowane wprowadzić 5 rund po 5 minut dla pojedynków mistrzowskich
foto.: kswmma.com

We wszystkim, a zwłaszcza w sporcie MMA, czas i miejsce ma ogromne znaczenie. Pytania o 5 rund po 5 minut, były „mielone” przez fanów i dziennikarzy do bólu, ale w tym właściwym czasie, nagle nabrało znaczenia i zaczęło więc mienić się blaskiem, gdy doczekało się właściwej odpowiedzi. We wczorajszej trzynastej audycji MMAnews Live, Maciej Kawulski potwierdził iż federacja jest już tylko o krok od wprowadzenia mistrzowskiej reguły.

Jesteśmy prawie zdecydowani, że pojedynki mistrzowskie od gali kolejnej, czyli równej czterdziestki, będą pojedynkami 5×5 i to jest praktyczne pewne. Musiałoby się wydarzyć coś praktycznie nieprzewidywalnego, żeby się tak nie stało. Więc tak postanowiliśmy. KSW 40 pojedynki o pas 5×5.

Na decyzję ma również wpływ miejsce organizacji kolejnego eventu.

Na wyspach działa organizacja Safe MMA i została ona założona, m. in. przez Johna Kavannah, który jest prywatnie lub służbowo managerem McGregora i tak powiem, pilnuje na swoim podwórku zdrowia zawodników, co wydarzyło się po precedensie z Joao Carvalho, który zmarł po walce bijąc się w Irlandii. Ich standard tam niewiele tak naprawdę się różni od naszego standardu, również na poziomie amatorskim, bo tomografią mózgu i nasi zawodnicy… i powtórzę w przypadku, bo jeszcze takiej decyzji nie podjęliśmy, gdyż rozmawiamy z różnymi halami, m .in. z halą Tri Arena w Dublinie, i jeżeli podejmiemy już taką decyzję, to na pewno uszanujemy gospodarza i będziemy prowadzili interesy wg panujących tam reguł, nie będziemy wchodzić w butach. Więc jeżeli np. życzą sobie tomografii mózgu, to my również zażyczymy sobie tego od naszych zawodników.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
VmW. Mrozowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Vm
Gość
Vm
Offline

Świetna informacja! Fajnie jeszcze jakby utrzymali przynajmniej 11 walk na każdej gali i zwiększyli liczbę gal.

A wiadomo kiedy ogłoszą datę i miejsce KSW 40?

Vm
Gość
Vm
Offline

Dzięki za informację. To fajnie, że znowu wybrali zagraniczny kierunek i raczej taki w którym bez problemu zapełnią halę nawet tylko Polonią.

Muszę nadrobić najnowszy odcinek.

Może dzięki temu kluby/trenerzy skupią się bardziej na cardio zawodników. Będzie taka terapia wstrząsowa dla niektórych.