KSW zdecydowane wprowadzić 5 rund po 5 minut dla pojedynków mistrzowskich

05 Lipiec 2017
KSW zdecydowane wprowadzić 5 rund po 5 minut dla pojedynków mistrzowskich
foto.: kswmma.com

We wszystkim, a zwłaszcza w sporcie MMA, czas i miejsce ma ogromne znaczenie. Pytania o 5 rund po 5 minut, były „mielone” przez fanów i dziennikarzy do bólu, ale w tym właściwym czasie, nagle nabrało znaczenia i zaczęło więc mienić się blaskiem, gdy doczekało się właściwej odpowiedzi. We wczorajszej trzynastej audycji MMAnews Live, Maciej Kawulski potwierdził iż federacja jest już tylko o krok od wprowadzenia mistrzowskiej reguły.

Jesteśmy prawie zdecydowani, że pojedynki mistrzowskie od gali kolejnej, czyli równej czterdziestki, będą pojedynkami 5×5 i to jest praktyczne pewne. Musiałoby się wydarzyć coś praktycznie nieprzewidywalnego, żeby się tak nie stało. Więc tak postanowiliśmy. KSW 40 pojedynki o pas 5×5.

Na decyzję ma również wpływ miejsce organizacji kolejnego eventu.

Na wyspach działa organizacja Safe MMA i została ona założona, m. in. przez Johna Kavannah, który jest prywatnie lub służbowo managerem McGregora i tak powiem, pilnuje na swoim podwórku zdrowia zawodników, co wydarzyło się po precedensie z Joao Carvalho, który zmarł po walce bijąc się w Irlandii. Ich standard tam niewiele tak naprawdę się różni od naszego standardu, również na poziomie amatorskim, bo tomografią mózgu i nasi zawodnicy… i powtórzę w przypadku, bo jeszcze takiej decyzji nie podjęliśmy, gdyż rozmawiamy z różnymi halami, m .in. z halą Tri Arena w Dublinie, i jeżeli podejmiemy już taką decyzję, to na pewno uszanujemy gospodarza i będziemy prowadzili interesy wg panujących tam reguł, nie będziemy wchodzić w butach. Więc jeżeli np. życzą sobie tomografii mózgu, to my również zażyczymy sobie tego od naszych zawodników.

Komentarze

 • Vm

  Świetna informacja! Fajnie jeszcze jakby utrzymali przynajmniej 11 walk na każdej gali i zwiększyli liczbę gal.

  A wiadomo kiedy ogłoszą datę i miejsce KSW 40?

  • W. Mrozowski

   Wszystkie znaki na niebie wskazują Irlandię w październiku, ale to nie 100% potwierdzona informacja. Zobacz najnowszy MMAnews Live 13.

   Co do wprowadzenia 5×5 to nie jestem za tym w PL (jeszcze), efekt może być niezadowalający w skutkach.

   • Vm

    Dzięki za informację. To fajnie, że znowu wybrali zagraniczny kierunek i raczej taki w którym bez problemu zapełnią halę nawet tylko Polonią.

    Muszę nadrobić najnowszy odcinek.

    Może dzięki temu kluby/trenerzy skupią się bardziej na cardio zawodników. Będzie taka terapia wstrząsowa dla niektórych.