Materla pozostanie w areszcie do 6 sierpnia. Kawulski: „Polska Policja zrozumiała, iż bez PR-u sobie nie poradzi.”

11 Lipiec 2017
Materla pozostanie w areszcie do 6 sierpnia. Kawulski: „Polska Policja zrozumiała, iż bez PR-u sobie nie poradzi.”
foto.: kswmma.com

Coś drgnęło w sprawie o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w którą rzekomo wmieszany pozostaje Michał Materla. Po wielu miesiącach bez konkretnych zarzutów, Sąd zwolnił z tymczasowego aresztu jednego z podejrzanych, na co zareagowali obrońcy byłego mistrza KSW. Ich argumenty Sąd jednak odrzucił wg Wirtualnej Polski.

33-latek został zatrzymany 14 grudnia zeszłego roku i od tamtej pory pozostaje w areszcie bez konkretnych zarzutów w jego stronę. I tak przynajmniej do 6 sierpnia.

Kilka dni temu na łamach MMAnews Live #13, w sprawie Michała wypowiedział się współwłaściciel KSW, Maciej Kawulski:

Nie znam się na prawie, ale nie podoba mi się sposób w jaki Policja zajmuje się zatrzymaniem osób publicznych. Myślę, że Policja zrozumiała iż bez PR-u sobie też nie poradzi i dla nich również jest to ważne, co pokazuje w sposób zbyt spektakularny, niepotrzebny. Ale to jest tylko moje zdanie. Być może to jest potrzebne, być może tak należy robić.

Nie wiem na jakim etapie jest sprawa Michała Materli, ale wiem iż posuwa się niepokojąco powoli. Został zatrzymany i spędził już kilka miesięcy z powodu dwóch świadków, a w międzyczasie ci nie zostali nawet przesłuchani. To jest tylko dowód, że jak już wpadasz w pewne tryby, to komukolwiek przestaje na czymkolwiek zależeć i to jest przykre, bo niszczymy temu człowiekowi karierę. I to nie dlatego, że my go do KSW nie przyjmiemy, bo przyjmiemy go zawsze. Jeżeli będzie wolnym człowiekiem, to będzie się mógł u nas bić, bo mam do niego ogromny szacunek, jest naszym mistrzem. Niszczycie mu karierę, bo miał swoje plany, miał swoich sponsorów. A nader wszystko, ma rodzinę i dzieci. Wydaje mi się, że istnieją inne środki ostrożności, które można by zastosować do osoby publicznej, która tak naprawdę nie jest w stanie się ukryć, schować. Przecież ludziom, którzy mają większe zarzuty, a on chyba ich nawet w tej chwili nie ma, zakłada się opaski na nogę lub robi się inne rzeczy. Daje się im szansę normalnego funkcjonowania. Oczywiście nie jestem ekspertem od spraw prawnych, ale wydaje mi się, że ta sprawa cały czas jest grubymi nićmi szyta i wierzę z całego serca, że Michał możliwie jak najszybciej do nas wróci.