Pierwsza 5-rundowa walka na KSW 40 w Dublinie

28 Lipiec 2017
0
Pierwsza 5-rundowa walka na KSW 40 w Dublinie

Organizacja KSW potwierdziła oficjalnie to, co już na łamach MMAnews #13 zapowiedział Maciej Kawulski. Po raz pierwszy w historii polskiej Konfrontacji Sztuk Walki, doczekamy się pojedynku 5×5 minut, czyli ostatniego brakującego ogniwa (poza kontrolami antydopingowymi), aby dołączyć do światowej czołówki jak równy z równym. Za informacją prasową:

Zgodnie z zapowiedziami właścicieli KSW, od drugiej połowy roku wszystkie pojedynki o pasy organizacji będą odbywały się na dłuższym dystansie 5 razy 5 minut. Pierwsze takie starcie zaplanowane na galę KSW 40, 22 października w hali 3Arena w Dublinie zostanie ogłoszone już w najbliższy poniedziałek.

Wprowadzenie pięciorundowych walk mistrzowskich to ostatni element dostosowania reguł walki KSW do obowiązujących na świecie najnowszych zasad Unified MMA Rules. Od KSW 40 dłuższe mistrzowskie pojedynki zapewnią kibicom jeszcze więcej emocji w starciach czołowych zawodników organizacji oraz ułatwią sędziom wskazanie zasłużonego zwycięzcy.

Ogniwem zapalnym do podjęcia decyzji, była właśnie zbliżająca się gala w Dublinie, gdzie „władzę” sprawuje tamtejsza Komisja MMA, a pośrednio również wynik pierwszego starcia Mateusza Gamrota z Normanem Parke, gdzie dwie dodatkowe rundy byłyby idealnym rozwiązaniem sportowego konfliktu. Wiele wskazuje na to, że Panowie doczekają się starcia nr 2, bo negocjacje są w bardzo zaawansowanym stadium.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o

Tagi