Przyszłość Roberta Burneiki w MMA mało prawdopodobna

18 Lipiec 2017
Przyszłość Roberta Burneiki w MMA mało prawdopodobna

Do niedawna niepokonany w MMA Robert Burneika (2-1), ostatecznie zdecydował się zrezygnować z udziału w jutrzejszym odcinku MMAnews Live #15, tłumacząc decyzję iż jest to już „stary temat”, więc pozostaje nam to uszanować. Nie oznacza to, że puściliśmy popularnego „Hardkorowego Koksa” bez żadnej informacji z jego strony. To co zastanawiało nas w pierwszej kolejności, to czy słowa Popka po KSW 39: „Złamałem Robertowi nos” były prawdziwe, na co Burneika odpowiedział:

Tak, to prawda. Nos został złamany.

Na swój sposób, sympatyczny kulturysta zapisał się w historii polskiej sceny mieszanych sztuk walki, z czego doskonale zdaje sobie sprawę.

Pokazałem, że marketingowo potrafię zrobić robotę jak żaden inny zawodnik. Każdy może nakręcić filmik, na którym mówi, że komuś w*ierdoli, ale to za mało.

Jak stwierdził jednak dalej, cena jaką zapłacił za udział w gali na Stadionie Narodowym, była wyższa aniżeli tylko złamany nos:

W walce wykręciłem sobie kostkę i to jest do dzisiaj bardzo poważna kontuzja, dlatego nie wiem czy choćby z tego powodu można mówić o mojej kolejnej walce. Dodatkowo, na Stadionie walczyłem z już wcześniej rozerwanym mięśniem łydki. Właściciele KSW wiedzieli, bo byliśmy z tym nawet w klinice, ale walczyłem z urazem żeby podtrzymać sprzedaż biletów. Jestem zwyczajnie za duży i ten sport który uprawiam zawodowo, nie jest dostosowany do żadnego ze sportów walki. Ciężko mi nawet utrzymać gardę, a ja jeszcze urosłem od czasu pomiędzy walkami.

Komentarze