Szymon Kołecki „oficjalnie” złotym medalistą z Pekinu

25 Lipiec 2017
Szymon Kołecki „oficjalnie” złotym medalistą z Pekinu

Były polski sztangista, a obecnie zawodnik MMA Szymon Kołecki (2-0), oficjalnie został złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Pekinie z 2008 roku. Pierwotnie Polak zdobył srebrny medal, jednak po wykryciu dopingu u Ilii Iljina z Kazachstanu złoto po dziewięciu latach ostatecznie trafi do naszego reprezentanta. Informację przekazał za pośrednictwem fan page’a:

Dobrze zacząć tydzień o miłych informacji. Adam Krzesiński z PKOl i mój wieloletni przyjaciel poinformował mnie o otrzymaniu oficjalnego potwierdzenia mojego złotego medalu olimpijskiego z Pekinu (2008).

Poza medalem przywiezionym z Chin, Kołecki posiada również srebrny krążek zdobyty na olimpiadzie w Sydney w 2000 roku. Innym zawodnikiem, który skorzystał na zaistniałej sytuacji jest Marcin Dołęga, który wskoczył na najniższy stopień podium.

Szymon Kołecki skupia się teraz na karierze zawodniczej w mieszanych sztukach walki, trenując pod okiem Mirosława Oknińskiego. Po dwóch zwycięstwach przez nokauty w pierwszych rundach, kolejno z Dariuszem Kaźmierczukiem i Wojciechem Balejko, były olimpijczyk zmierzy się 7 października z Kamilem Bazelakiem (6-9) w umownym limicie wagowym do 103 kg na gali PLMMA 74.

 

 

Komentarze