Nunes wypadła z UFC 213. Joanna Jędrzejczyk gotowa wejść do walki z Shevchenko

autor:
08 Lipiec 2017
Nunes wypadła z UFC 213. Joanna Jędrzejczyk gotowa wejść do walki z Shevchenko

Niestety rewanżowe starcie Amandy Nunes z Valentiną Shevchenko nie dojdzie do skutku podczas UFC 213. Obecna czempionka kategorii koguciej poprzez problemy zdrowotne została hospitalizowana i walka musiała zostać odwołana.
W tak krótki czas nie było możliwości zastępstwa dla Shevhcenko, dlatego pojedynek pomiędzy Yoelem Romero a Robertem Whittakerem został mianowany walką wieczoru gali UFC 213.

UPDATE:
Joanna Jędrzejczyk wyraziła chęć uratowania docelowej walki wieczoru i zaproponowała pojedynek z Valentiną Shevchenko.

Dodatkowo, polska mistrzyni uruchomiła w sieci kampanię na rzecz możliwości rewanżu za trzy przegrane z Ukrainką w formule muay thai.

I spoke with @danawhite and the @ufc – we are going to try and make this fight happen! #ufc213

Post udostępniony przez Joanna Jedrzejczyk (@joannajedrzejczyk)

Przed chwilą miałam rozmowę z szefem UFC i oczywiście nie jestem w formie, żeby walczyć na 100%, ale będę szczera. Powiedziałam do Dany, że jeżeli mnie chcą, jeżeli porzebują mnie dzisiaj, wejdę tej nocy do oktagonu. Szanuję Valentinę i bardzo mi jej szkoda. Oczywiście Amanda się pochorowała. Do kitu, ale Shit Happens.

Z obawy przed utratą tygodni, jeżeli nie miesięcy przygotowań, Shevchenko z chęcią zaakceptowała opcję na Super Fight z JJ.

 

Twój ruch UFC!

UPDATE 2: Komisja Sportowa odrzuciła opcję startu Jędrzejczyk, jak i każdej innej zawodniczki, która chciałaby zastąpić Amandę Nunes. Powód? Brak czasu na przeprowadzenie wymaganych badań przed walką.

Komentarze