UFC 214: Cris Cyborg nową mistrzynią wagi piórkowej po znokautowaniu Evinger 3 rundzie

30 Lipiec 2017
UFC 214: Cris Cyborg nową mistrzynią wagi piórkowej po znokautowaniu Evinger 3 rundzie

W Anaheim jest tylko jedno miejsca dla (ex) mistrzyni Invicta FC i UFC wagi piórkowej. Po niecałych trzech rundach obijania Tonji Evinger, Cris Cyborg znokautowała rywalkę barażem ciosów i zdobyła pas 145 funtów.

Runda 1.

Tonya atakuje low kickiem, ale Cris kontruje prostym który ją zranił. Drugi atak sprawił, że Amerykanka niemal odwróciła się plecami a za chwilę próbowała wciągnąć Cyborg w gardę. Sędzia podniósł walkę, Tonya dosłownie szuka szansy na zadanie cepa. Cris próbuje obrotówki, Evinger klinczuje i szuka obalenia, co prawie jej się udało dwukrotnie. Brazylijka zerwała klincz potwornym kolanem na korpus, ale za chwilę otrzymała palec w oko. „Replay” nie pozostawia wątpliwości i sędzia dał jej chwilę na wytchnienie. Wewnętrzny low kick Cris i próba obalenia, po którym Pani Cyborg szuka kopnięcia na głowę. Nie jednego a trzech. Trafia! Evinger przyjmuje i posyła zamaszysty cep na… udo. Cris przycisnęła tempo pod koniec.

Runda 2.

Low kick Brazylijki i kilka mocnych prostych. Evinger próbuje ataku i prawie nadziała się na kopnięcie na głowę. Tonya próbuje niezdarnego obalenia, walka dalej toczy się w stójce. Cyborg kontruje niemal każdy atak rywalki, którą na pewno można pochwalić za wytrzymałość na ciosy… za każdym kolejnym razem. Amerykanka najwyraźniej czeka aż jej przeciwniczka zwyczajnie się wystrzela, bo sama jest oszczędna w atakach.

Runda 3.

Prawy sponad głowy i prawe kopnięcie na głowę, poprawione kolejnym prawym w końcu posyłają Evinger na ziemię. Cyborg pokazuje sędziemu, żeby podniósł walkę do góry. Lewy prosty Cris i niskie kopnięcie. Super man punch, kolano na głowę i kilka ciosów na dobicie leżącej już Amerykanki, wreszcie wyłoniły nową mistrzynię.

Po wszystkim Brazylijka skomentowała:

Nie mam teraz słów, żeby to określić, więc podziękuję wszystkim fanom. Mnóstwo rzeczy działo się w tym roku. To był idealny moment dla mnie, trochę się uspokoiłam, bo uważam iż jestem w topowym momencie swojej kariery. Dziekuję swojej drużynie, Danie White za szansę oraz fanom. Dam jeszcze niejedną wojnę w oktagonie.

Komentarze