UPDATE: Michał Materla zwolniony za poręczeniem majątkowym 150 tysięcy złotych

20 Lipiec 2017
UPDATE: Michał Materla zwolniony za poręczeniem majątkowym 150 tysięcy złotych

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, które wczoraj wieczorem potwierdził Głos Szczeciński, proces Michała Materli trwa i stąd jakakolwiek powściągliwość przy komentowaniu sprawy. Były mistrz KSW został zwolniony z aresztu po 8 miesiącach tylko dlatego, iż Prokuratura uznała, że zgromadzone dowody są na tyle wystarczające, że zawodnik nie będzie w stanie mataczyć w sprawie. Z tego samego powodu, przez długi czas był osadzony w odosobnieniu.

Jak podaje dalej gs24.pl, Michał otrzymał dozór kuratora i zakaz opuszczania kraju. Mecenas Łysakowski, który reprezentuje szczecińskiego zawodnika, skomentował:

Podejrzewam, że decyzja zapadła po tym, że prokuratura przeprowadziła wnioski dowodowe, które składaliśmy i o których mówił sąd. Michał nigdy w tej sprawie nie przyznał się do winy i dziś powtórzył to samo. Nie składał żadnych obciążających wyjaśnień.

Pozostaje nam cierpliwie czekać, co przyniosą kolejne dni.

Komentarze

 • El Jot

  Szkoda Michała i przede wszystkim czasu, który mógł dużo lepiej wykorzystać. Po tej całej sytuacji widziałbym go w jakiejś walce na przetarcie po tym wszystkim, przed walką o pas, cały czas mam złudne nadzieje na walkę z Azizem Karaoglu bądź drugie starcie z Kendallem Grovem ale to tylko marzenie kibica. Innym rozwiązaniem jest powrót do korzeni i angaż zawodnika, który miał już krótki epizod z polską organizacją i wystąpił na KSW 8, a mianowicie mowa o Moise Rimbonie. Od czasu walki w KSW stoczył 16 walk, z czego aż 12 wygrał, a nie przegrywał z byle kim bo m.in. z Antonio Rogerio Nogueirą czy Leonardo Leite, więc sądzę, że nie byłoby to złe zestawienie dla Materli.

  • W. Mrozowski

   To naprawdę jeszcze potrwa sporo, zanim będzie mowa o powrocie do klatki. Tak wynika z rozwoju wydarzeń. Przecież tam się przygotowują do wydania wyroku skazującego, a nie uniewinniającego.

   • Łukasz El Jot Wojno

    Na pierwszym treningu wczoraj był 😉 miejmy nadzieję, że sytuacja rozwiąże się korzystnie dla polskiego mma

   • moon

    Nie jest wina kibiców jak dojdzie do skazania zawodnika. Jeśli są dowody to przecież nie będą sie przygotowywać do przeprosin 😉 jedyne co pozostało Materli to czekać, przewartościować priorytety w życiu a potem zobaczymy.