Adam Wieczorek przed walką na UFC Gdańsk: „Smolyakov to silny chłop.”

09 sierpień 2017
0
Adam Wieczorek przed walką na UFC Gdańsk: „Smolyakov to silny chłop.”
foto.: fb.com/adam-wieczorek

Zmierzający właśnie na „tajny media scrum” z dziennikarzami w Warszawie, Adam Wieczorem porozmawiał z portalem MMAnews o zmianie planów po kontuzji Dmitry Smolyakova z UFC 214 na UFC w Gdańsku, gdzie zawalczy przed własną publicznością. Jakie plusy udało mu się wyciągnąć w tej pechowej sytuacji? Kilka na pewno się znalazło:

Na pewno mocno przepracowałem tamten okres i myślę, że to zaprocentuje w tej walce. Zostało mi wtedy przed UFC 214 dwa tygodnie, więc wszystkie treningi wówczas zrobiliśmy i to też będzie miało znaczenie w Gdańsku. Co jeszcze z plusów tej sytuacji? Wszystko będzie na miejscu. Nigdy jakoś specjalnie daleko nie podróżowałem, więc nie będę miał „Jet Laga” i niczego związanego z podróżą. U siebie zawsze raźniej. Jeżeli chodzi o treningi, to zrobiłem po kontuzji Smolyakova tydzień przerwy i zacząłem wszystko od nowa.

O samym Dmitrym, Adam nie był w stanie zbyt wiele powiedzieć, na pewno nie przez pryzmat dwóch porażek Rosjanina w UFC:

Ciężko mi powiedzieć czy coś robi na mnie wrażenie, bo jest trochę dziwnym zawodnikiem. Z jednej strony niby jest zapaśnikiem, a obalają go rywale, którzy wywodzą się z BJJ. Do tego ponoć miał pojedynki bokserskie, a też nie pokazuje tego w swoich pojedynkach. Na pewno będzie silny, bo to jest wielki chłop z 190 cm wzrostu i 115 kg wagi, do tego bardzo dobrze wygląda. Więc to na pewno będzie jego przewagą.

Po dwóch przepracowanych obozach, z czego jeden bez finału, zapytaliśmy o ewentualne rozwiązanie finansowe, żeby wyczuć w jaki sposób organizacja podchodzi do świeżo upieczonych fighterów:

Nie było zadośćuczynienia finansowego. Po prostu kilka dni później została złożona ponowna oferta, czy przekładamy walkę na Gdańsk, to zgodziłem się. Myślę, że to też tak, że to nie jest pojedynek z głównej karty i nie będą specjalnie kogoś w wakacje zwłaszcza przepłacać, żeby to ratować. Czy odbędzie się czy też nie ta walka, to wg nich zbyt mało osób to w ogóle zauważy.

21 października w Gdańsku, zapamiętajcie tę datę.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x