KSW 40: Alexandru Lungu wciąż dobrym kandydatem dla Pudzianowskiego w Dublinie

01 Sierpień 2017
KSW 40: Alexandru Lungu wciąż dobrym kandydatem dla Pudzianowskiego w Dublinie

Alexandru Lungu (15-4), który nie tak dawno, bo przed historycznym KSW 39 otwarcie wyraził chęć walki z Mariuszem Pudzianowskim (11-5 1NC; KSW: 11-4 1NC), o czym przypominamy w poniższym wideo, wygrał w miniony weekend na lokalnej gali RXF 27 przez poddanie z dobrze znanym polskim fanom Martinem Chudejem (4-7).

Lungu jest w tej chwili na fali trzech zwycięstw z rzędu i mimo swoich gabarytów (ok. 160 kg) jest niebezpieczny zarówno w stójce jak i parterze. Przypomnijmy, że włodarze federacji KSW ostatecznie nie przekreślili występów Sangu na swoich galach, a pomysł angażu wojownika z Rumunii w największej polskiej federacji kreował się w wyobraźni fanów już przy okazji KSW 17.

Pudzianowski ostatnio świetnie zaprezentował się w w walce z Tyberiuszem Kowalczykiem (3-1; KSW: 0-1) na wspomnianym KSW 39. Były strongman nie tylko udowodnił, że lata treningów mieszanych sztuk walki nie poszły na marne ale również to, że mimo 40 lat na karku ciągle się rozwija i należy się z nim liczyć w tym sporcie.

Czy zatem będziemy świadkami „Starcia Gigantów” na gali w Irlandii? Czas pokaże. Z pewnością byłoby to zestawienie budzące wielkie emocje.

Komentarze