Anthony Joshua chętny na walkę w MMA pod jednym warunkiem

22 Sierpień 2017
Anthony Joshua chętny na walkę w MMA pod jednym warunkiem

Walka Floyda Mayweathera z Conorem McGreogrem oprócz emocji  postaci samego starcia przyniosła ze sobą drugoplanowe skutki. Wielu zawodników ze świata mieszanych sztuk walki i boksu zgłasza chęć sprawdzenia się w przeciwnej dyscyplinie. Wśród nich znalazł się także mistrz kategorii ciężkiej takich organizacji jak WBA oraz IBF, Anthony Joshua. Pogromca Wladimira Klitschki chciałby zmierzyć się w MMA pod jednym warunkiem, gdyż w pełnoprzekrojowym starciu nie daje sobie większych szans.

Lubię rywalizację i zrobiłbym to. Pewnie bym przegrał ale miałbym jeden warunek – niech (przeciwnicy) nie mogą stosować poddań. Niech kopią, uderzają łokciami, gryzą, robią co chcą, byle nie mogli mnie poddać.

Sam nie dam rady nikogo poddać. Nauka tych rzeczy zajmuje sporo czasu, a ja go po prostu na to nie mam. Jeśli chodzi o agresję i samą walkę, to zdecydowanie to potrafię robić. Popatrzcie na bokserów, którzy przeszli do MMA, zostali całkowicie zdominowani w parterze. To byli niesamowici zawodnicy, jednak nie mogli rywalizować w klatce przez braki w parterze.

Czy jakakolwiek organizacja będzie zainteresowana zestawieniem Joshuy na niepełnych zasadach MMA? To się okaże w najbliższej przyszłości. Zainteresowany takim pojedynkiem byłby z pewnością Stipe Miocic (17-2; UFC: 11-2), który wielokrotnie wykazywał chęć stoczenia pojedynku z Anglikiem.

Komentarze