Szpilka w KSW? Martin Lewandowski: „Artur, czekam”

03 Sierpień 2017
Szpilka w KSW? Martin Lewandowski: „Artur, czekam”

KSW w dalszym ciągu jest zainteresowane podpisaniem kontraktu z Arturem Szpilką. Martin Lewandowski nie ukrywa, że jego organizacja chciałaby by polski bokser zasilił szeregi największej organizacji MMA w kraju, co otwarcie przyznał w wywiadzie dla PolsatSport.pl. Zaznaczył jednak, że nie naciska na Szpilę i zrozumie, gdy ten będzie chciał kontynuować karierę bokserską.

Już jakiś czas temu ta oferta moja do Artura, żeby trafił do KSW, poszła w eter i media gdzieś to podjęły, więc… Wydaje mi się, tak szczerze, że Artur ma jeszcze dużo do zrobienia w boksie pomimo nawet ostatniej przegranej. Wiadomo, że ludzie już zaczęli wieszać na nim psy i tak dalej, ale to nadal jest zawodnik, który jeszcze ostatniego słowa w boksie nie powiedział i dopóki on tego nie poczuje, to, wydaje mi się, nie ma o czym mówić, ale tak, oferta jest ważna. W sensie nie ma jakiegoś terminu ważności, ale jeżeli Artur słuchając tego, stwierdziłby, że może jednak czas najwyższy spróbować sił w MMA, to mój telefon od 20 lat jest ten sam, ten sam numer, więc myślę, że możemy zacząć rozmawiać. I na pewno mogę tu w swoim i swojego wspólnika imieniu powiedzieć, że bylibyśmy bardzo zainteresowani. Zawsze fajnie widzieć dobrych bokserów, którzy się mierzą w MMA…

Artur, czekam.

Szpilka w lipcu odniósł drugą porażkę z rzędu przez TKO (trzecią w karierze) z Adamem Kownacki, co jeszcze bardziej przyczyniło się do spekulacji fanów odnośnie zmiany dyscypliny sportowej przez Artura. Na razie nie wiadomo jak wyglądają dalsze plany boksera z Wieliczki, jednak sam zawodnik nigdy nie wykluczał przejścia do MMA.