Artur Szpilka z każdym dniem bliżej KSW?

22 Sierpień 2017
Artur Szpilka z każdym dniem bliżej KSW?

Martin Lewandowski co raz śmielej mówi o występie Artura Szpilki w organizacji KSW. Wczoraj na oficjalnym profilu na facebooku zamieścił wspólne zdjęcie z bokserem.

Pozdrawiamy po wspólnym lunchu z Arturem wszystkich niedowiarków, sceptyków i hejterów.

Opublikowany przez Martin Lewandowski na 21 sierpnia 2017

 

Kilka godzin później na portalu eurosport.onet.pl pojawił się wywiad z Lewandowskim na temat udziału Szpilki na galach KSW, w którym włodarz organizacji przybliżył przypuszczalny termin debiutu Artura w mieszanych sztukach walki oraz zdradził, że ma wybranych dla niego dwóch potencjalnych rywali:

Tak, są przymiarki, by Szpilka walczył w KSW. Oczywiście, Artur chce jeszcze wykończyć tematy z boksem, ale przyszłościowo jest zainteresowany zmianą dyscypliny. Tak mi powiedział i możemy to otwarcie napisać. Artur chce, ja chcę, a życie pokaże, co z tego wyjdzie.

Liczę, że Artur dołączy do KSW w 2018 roku. To zależy od jego wyników w boksie. Jeśli wygra dwie najbliższe walki, to pewnie przedłuży karierę. Jeśli przegra, to szybciej się zdecyduje na MMA. Nie chcę rozbudzać apetytów, żadnego kontraktu nie podpisaliśmy, choć moja oferta wstępnie została zaakceptowana. Biorę pod uwagę, że Artur musiałby rozpocząć inne treningi, ale myślę że 7 miesięcy wystarczy, by zadebiutować w MMA. Dlatego osobiście chciałbym, by Artur walczył w KSW już w przyszłym roku. Uważam, że ze swoją zadziornością, pazurem, ma większe predyspozycje do MMA niż do boksu.

Mam na tapecie dwa głośne nazwiska, ale nie będę ich podawał. Po pierwsze dlatego, że za rok rzeczywistość może być inna, pojawią się nowi bohaterowie. Po drugie, nie chcę zabierać kibicom przyjemności z szukania Arturowi potencjalnych rywali.

Zainteresowanie starciem ze Szpilą w komentarzach pod wpisem Martina Lewandowskiego wyraziło dwóch fighterów. Pierwszy z nich to zawodnik K-1 Arkadiusz Wrzosek, który wielokrotnie wyrażał chęć spróbowania swoich sił w MMA, co więcej taka walka bez wątpienia stylistycznie odpowiadałaby Szpilce, gdyż obaj wywodzą się ze sportów uderzanych. Innym zainteresowanym jest były zawodnik KSW – Kamil Waluś (4-4; KSW: 3-2). Augustowski Drwal ostatni raz zawodowo walczył w 2014 roku i zawiesił swoją karierę po serii trzech porażek z rzędu. Dla największej polskiej federacji stoczył pięć walk, z czego trzy wygrał.

Arkadiusz Wrzosek: Szpilka, zrobię Ci z ryja Szpilkowo. Dawaj na ring!

Kamil Waluś: Dla Artura warto by było znów zacząć trenować

Czy chwielibyście zobaczyć Szpilkę w KSW? Z jakim zawodnikiem mógłby zmierzyć się Waszym zdaniem? Czy miałby to być warszawski kickboxer Arkadiusz Wrzosek a może chcielibyście powrotu Kamila Walusia?