Babilon MMA 1: Fijałka vs Łazarz w walce wieczoru w Międzyzdrojach. Promotorzy boksu wchodzą w rynek MMA

04 Sierpień 2017
Babilon MMA 1: Fijałka vs Łazarz w walce wieczoru w Międzyzdrojach. Promotorzy boksu wchodzą w rynek MMA

Ten pojedynek powinien był odbyć się w KSW, ale polski numer 1 nie tylko przepuścił okno możliwości, ale zaakceptował starcie swoich zawodników poza organizacją. Tym samym, na zestawieniu Michała Fijałki z Marcinem Łazarzem, skorzysta promotor boksu Tomasz Babiloński, który skuszony atrakcyjnością naszego sportu, spróbuje sił w organizowaniu walk w formule mieszanej.

Fijałka (15-6-1) do tej pory walczył na każdej, liczącej się gali w Polsce. Ostatnim razem w maju zeszłego roku na KSW 35, przegrywając decyzją z Marcinem Wójcikiem. Od tamtej pory zmienił nastawienie do treningu, sporo przekrojowych ćwiczeń i ciężarów. Ciekawe w jakiej dyspozycji zobaczymy go z niebezpiecznym Łazarzem (10-4), który miał niedawno walczyć we Włoszech, niestety pojedynek turniejowy został mu odwołany. „Bane” na pewno skorzysta z przygotowań i w Międzyzdrojach będzie gotowy. Niebawem postaramy się umieścić wypowiedzi obu fighterów, ale to co łączy obu zawodników to bliski przyjaciel „Sztangi – Wojciech Janusz, który został pokonany przez Łazarza. Historia sama pisze podwaliny pod ten pojedynek.

W kwestii samego Tomasza Babilońskiego, ten promotor boksu ma za sobą 13-letnie doświadczenie w swojej branży i najwyraźniej poważne plany wobec formuły mieszanej:

Nie zostawiam boksu zawodowego, który od lat jest moim życiem, ale dostrzegam też dynamiczny rozwój MMA. Dlatego właśnie postanowiłem spróbować swoich w mieszanym sztukach walki. To dla mnie nowa dyscyplina. Nie ukrywam, że wiele będę musiał się nauczyć, ale od początku postawiłem na współpracę z ekspertami i efektem tego jest imponująca jak na debiut karta, która jest mieszanką doświadczenia i młodości. Obok uznanych twarzy są młodzi fighterzy, ale też amatorzy, którzy mają szansę pokazania się szerokiej publiczności.

 

O tym „super tajnym” projekcie, wręcz huczy za kulisami od wielu tygodni, ale z nazwisk które zobaczymy od razu można dostrzec, że do karty walk przyłożył rękę człowiek z branży MMA. Nie wiemy na ile jest to jeszcze pewne, ale w Międzyzdrojach możemy zobaczyć: Daniela Skibińskiego, Łukasza Szczerka, Gracjana Szadzińskiego, Krystiana Blezienia i wielu innych.

Komentarze

 • Kamlot

  Będzie transmisja w polsacie?

  • W. Mrozowski

   Stawiam na Wirtualną Polskę, która jest tam w jakiś sposób zaangażowana.

   • Primo

    WP dodala tez artykul o Chalidowie w UFC . Jakas wiedza w tym obszarze ?

    • W. Mrozowski

     Jest wiedza.

     • moon

      Koncertowo sie redaktor podzielil tą wiedzą 🙂

     • W. Mrozowski

      Strzelili mega na oślep i czekają na odzew. Podparli się nazwiskiem osoby, której nie znają nawet Rosjanie do których dzwoniłem, żeby zweryfikować. Oczywiście zrobiłem też inne rzeczy żeby zweryfikować. Powinni wiedzieć gdzie dzwonić, ja zadzwoniłem.

 • gosc

  A juz myslalem, ze Fijalka vs Lazarski Gladiator

 • pool1892

  Bardzo ciekawe zestawienie. Jak zawsze kibicuje Fijałce ale wszystko w tej walce moze sie zdazyc. Ciekaw jestem jak Babilonski wyjdzie na tej gali i czy zdecyduje sie na kolejne gale czy skonczy sie tylko na 1/2 edycjach

 • moon

  Fijałka to taki zawodnik którego chciałbym oglądać na największych galach.Mam nadzieje ze tak bedzie w przyszłości.