Damian Jonak: Babiloński planował galę bokserską w rękawicach do MMA

28 Sierpień 2017
Damian Jonak: Babiloński planował galę bokserską w rękawicach do MMA

Wczorajszy MMAnews Live #20 potwierdził ciekawą informację, która już nam się delikatnie kiedyś przewinęła za kulisami. Promotor Tomasz Babiloński, który od niedawna eksperymentuje z mieszanymi sztukami walki, rozważał zorganizowanie gali hybrydy boksu z wątkiem MMA.

Tomek dzwonił do mnie z tą propozycją, żeby walczyć w tych małych rękawiczkach. Miał taki pomysł, gdy robił akurat walki MMA w Międzyzdrojach. Mówił mi, że miał robić walki bokserskie na zasadach boksu, ale w małych rękawicach. Nie wiem czy nie zdradziłem teraz czegoś, ale dzwonił i pytał. Powiedziałem mu, że jest to rozważenia ale chciałbym znać więcej szczegółów, bo nie słyszałem wcześniej o czymś takim.

Propozycja była do rozważenia przez boksera tym bardziej, że idea pokrywała się z jego „fighterskim duchem”:

Od dziecka miałem taką sytuację, że interesowały mnie sporty walki pod każdym względem. Gdyby MMA było już wtedy w Polsce, to pewnie bym trenował MMA, bo mi zależało żeby po prostu walczyć. Wybrałem judo, bo miałem 9 lat i było blisko miejsca zamieszkania, a rodzice nie mieli czasu żeby mnie tam zaprowadzać. Mogłem więc chodzić sam. Później przeprowadziłem się do nowego miejsca, gdzie blisko był boks, który pokochałem. Ogólnie sporty walki pod każdym względem są fajne i w Polsce mamy wielu kibiców sportów walki. Dlatego coś takiego też byłoby ciekawe.

Więcej tutaj od 21:36.

Komentarze

  • Bolo78

    Nigdy nie polubie Babilonskiego bo to takie disco polo, w garniturze pozal sie Boze. Burak choc nie wiem ile bedzie mial pieniedzy zawsze pozistanie chamkiem. Nie dziwota ,ze trenerzy boksu go nie nawidza( Fiodor Lapin i inni)

    • Primo

      Co nie zmienia faktu , ze grupa Sferis pozamiatala Polski box . W sensie mieli wszystkich „najlepszych” fighterow na wylacznosc dla siebie (Wojak a pozniej gale Polsatu no i mistrzow swiata , Glowke czy Diablo ) a reszta szlajala sie po jakichs Tymex boxing Promotion czy u Gmitruka , ktory z reszta poszedl podobnie jak Mirek w strone telewizji a trenerka zajmowal sie coraz mniej.