Damian Stasiak vs Brian Kelleher na UFC w Gdańsku

17 Sierpień 2017
Damian Stasiak vs Brian Kelleher na UFC w Gdańsku
foto.: mmajunkie.com

Co jak co, ale gale UFC w Polsce mają specyficzny „mocno polski” klimat, bo wręcz pękają w szwach od lokalnych nazwisk. Kolejnym, czwartym oficjalnie zapowiedzianym fighterem na październikowej gali w Gdańsku wg Przeglądu Sportowego, będzie Damian Stasiak (10-4). Jego rywalem będzie Brian Kelleher.

Dla Stasiaka będzie to pierwsza walka od majowej przegranej w Szwecji i szansa, żeby tym razem dobrze pokazać się przed polskim fanem. Poprzednim razem w Krakowie, „Webster” nie poradził sobie z wyzwaniem, które później zadecydowało o jego przejściu do wagi koguciej.

Jego amerykański rywal ma już na koncie dwie walki w UFC, jedną wygrał przez poddanie a drugą przegrał. Zgodnie z ksywą „Boom”, potrafi również zaskoczyć i znokautować swoich rywali. Tak jak Polak, reprezentant Nowego Jorku również przegrał swój ostatni pojedynek.

Komentarze

  • moon

    Patrząc na rozpiskę UFC mam odczucie że bedzie to taka druga liga KSW. Jędrzejczyk nie chce walki w Gdańsku, ewidentne idzie na szmal bo w tym roku chce jedynie walczyć w Nowym Jorku a zapomina skąd jest i gdzie zaczynała sie jej przygoda z mma. Coś czuje ze bedzie klapa organizacyjna. Obym sie mylił.

    • Lamikoboy

      Jak na razie nie ma żadnego mocnego nazwiska które przyciągnęłoby Kowalskiego. Miejmy nadzieję, że mają tam jakieś asy w rękawie. Na pierwszej gali, która sukcesem raczej nie była, w walce wieczoru walczył Mirco Cro cop, tu na racze mamy tylko byłego zawodnika KSW Janka Błachowicza i to jeszcze z bardzo kiepskim rezultatem. Wcześniej miałem cichą nadzieję na Tyburę, teraz to nie wiem co oni wymyślą.