Daniel Omielańczuk zwolniony z kontraktu z UFC

08 Sierpień 2017
Daniel Omielańczuk zwolniony z kontraktu z UFC
foto.: usa today

Niestety, presja polskich kibiców przed październikowym UFC w Gdańsku, nie podziałała w przypadku Daniela Omielańczuka (19-8-1), który jest po trzech przegranych z rzędu. Jak udało nam się potwierdzić w kuluarach, warszawski fighter został zwolniony z kontraktu przez amerykańskiego pracodawcę.

Daniel zadebiutował w oktagonie UFC we wrześniu 2013, od razu z wysokiego „C”, nokautując wówczas Nandora Guelmino. Chwilę później przyszedł podwójny zimny prysznic po dwóch decyzjach na niekorzyść Polaka. Coś ostatecznie drgnęło, bo nagle Omielańczuk był już w sytuacji gdy odbił się aż trzema zwycięstwami, po których przyszła ostateczna seria trzech porażek: ze Stefanem Struve gdzie uratował walkę na UFC 204, niejednogłośna z Timothy Johnsonem i jednogłośna w niedawnym starciu z Curtisem Blaydesem. Ta ostatnia okazała się gwoździem do trumny kariery Daniela Omielańczuka w UFC.

Choć polscy fani z miejsca nawoływali w internecie do ostatniej szansy 21 października w Gdańsku, włodarze UFC zrezygnowali z jego usług. Chwilę przed publikacją, manager Paweł Kowalik z MMA Cartel, potwierdził nasze zakulisowe doniesienia. Czekamy co dalej dla 34-letniego fightera z Warszawy.

Komentarze