Marcin Tybura ambasadorem rodzinnego Uniejowa

24 Sierpień 2017
Marcin Tybura ambasadorem rodzinnego Uniejowa

Poza słynną bitwą podczas II wojny światowej, w Uniejowie nie działo się ostatnio zbyt dużo. To do momentu narodzin Marcina Tybury (16-2) oczywiście, który 29 lat później zdobył najpierw pas rosyjskiej organizacji M-1, a teraz zmierza kolejnymi krokami po tytuł mistrzowski organizacji UFC.

Tyle tytułem wstępu, bo w zeszłą środę, na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, ogłoszono rozpoczęcie współpracy pomiędzy Gminą Uniejów a Marcinem Tyburą. Wg ustaleń, zawodnik ma godnie reprezentować swoje rodzinne miasto, co przypieczętował podpisem i uściskiem dłoni Burmistrza Józefa Kaczmarka:

Bardzo cieszę się z rozpoczętej współpracy i mam nadzieję, że obu stronom przyniesie ona wymierne korzyści. Postaram się zachęcić jak najwięcej osób, a przede wszystkim młodych osób, do aktywności fizycznej, uprawiania sportu i regularnego treningu. Jestem przykładem, że z Uniejowa można ruszyć na podbój świata. Chciałbym także pokazać piękno moich rodzinnych stron, gdzie można fantastycznie spędzić czas. Sam w każdej wolnej chwili wracam do Uniejowa i mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie nas odwiedzać. Zapraszam wszystkich do Uniejowa!

Nie bez znaczenia jest tutaj wsparcie Gminy Uniejów, które pomoże zawodnikowi w lepszym przygotowaniu się do starcia z Markiem Huntem przed walką wieczoru UFC Fight Night 121.

Komentarze

 • Zawodnik32

  Może pojedynek ambasadorów ? 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=EEskuqBbKSc

  • Boruta

   Stawiam na Uniejów w 1 rundzie.

 • moon

  Fajny gość. Nie sra żarem ze trenuje tu,tam, z tym, z tamtym tylko jest sobie ambasadorem Uniejowa????Dla mnie mega kozak.

 • Bolo78

  Marcin to zajebisty gosc!! Skromnosc cechuje Mistrzow a on ma szanse nim byc. Zawsze bede mu kibicowal na dobre i zle!