Martin Lewandowski: „Nie chronimy naszych zawodników, to kompletne bzdury.”

02 Sierpień 2017
0
Martin Lewandowski: „Nie chronimy naszych zawodników, to kompletne bzdury.”

Jeden z właścicieli federacji KSWMartin Lewandowski udzielił niedawno wywiadu portalowi MMAfighting.com, w którym to poruszył kwestię sugestii niektórych fanów czy zawodników odnośnie ochrony mistrzów KSW przez sędziów punktowych. Chodziło oczywiście m. in. o ostatnią walkę Mateusza Gamrota (13-0; KSW: 9-0) z Normanem Parke (23-6-1; KSW: 0-1) z gali KSW 39: Colosseum, którą Polak wygrał decyzją, zdaniem niektórych kontrowersyjną, po 3 zaciętych rundach.

Te oskarżenia to kompletne bzdury. Nigdy nie chroniliśmy naszych mistrzów, ani innych zawodników. Chcemy oglądać dobre walki na najwyższym poziomie, bo wydajemy mnóstwo pieniędzy by doprowadzić do takich starć. Nie mamy w organizacji słabych zawodników, a więc nie ma możliwości, żebyśmy ich chronili.

Postęp w zmianach jakie wymusiły liczne sytuacje i po części presja kibiców, w rezultacie stawiają organizację w czołówce tych, które dokonały największą ilość pozytywnych zmian w ostatnim czasie. Nie tak dawno przecież, fani dostali swoje pięć rund, które były taką kropką nad „i”.

Kilka lat wstecz uznałem, że musimy mieć w federacji większą liczbę sędziów międzynarodowych. Od tamtego czasu współpracujemy z sędziami (ringowymi i punktowymi) różnych narodowości. W Irlandii chcemy skorzystać z usług miejscowych sędziów. Chciałbym aby jednym z nich był Marc Goddard. Chciałbym również uniknąć osądów o jakieś tricki w głównych walkach, tak by wszyscy czuli się komfortowo.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o